Marcin Janik: Widzę progres tej drużyny [ZDJĘCIA Z KORONY I GIEKSY]

Marcin Janik, trener Korony, uważa, że sobotni mecz u siebie z Ilanką był najlepszym do tej pory w wykonaniu jego zawodników. Wygraliśmy 3:1. Trzy punkty w derbach z Miasteczkiem zanotował też GKS Siedlisko

Korona Kożuchów – Ilanka Rzepin 3:1 (2:1)

Bramki: Czerniawski 9’, Cieśla 39’, Cygan 90+

Korona: Krajewski – Mendzelewski, Nitka, Cygan (ż), Buganik (89’ Dobraś), Reus (52’ Poterała), Rytwiński, Cieśla, Dalmata (19’ Ciebień), Grochowski (65’ Rojek), Czerniawski

Kożuchowianie byli w stanie szybko narzucić Ilance swój styl gry. Próbowali wymieniać sporo podań, tworzyli sobie sytuacje. W 9. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Czerniawski, piłka nieprzyjemnie jeszcze skozłowała i to zmusiło Michała Hoffmanna do kapitulacji. W 15. Mateusz Buganik uderzył w słupek. Później do głosu doszli rzepinianie. W 25. Mateusz Pietruszyński pomylił się, choć miał dobrą okazję, by wyrównać. Cztery minuty później Przemysław Krajewski popełnił błąd i sam się z niego wybronił, ale w 30. Bartosz Kasik dał gościom remis.

Korona zareagowała prawidłowo. W 39. po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Dawid Cieśla i uderzeniem głową ponownie wyprowadził nas na prowadzenie.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już tylko jedną bramkę. Na szczęście dla nas, w doliczonym czasie gry Ilankę dobił Łukasz Cygan.

– To był dobry, a nawet bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – mówi Marcin Janik, trener Korony. – Tak naprawdę nasz najlepszy mecz w tej rundzie i wygraliśmy zasłużenie. To zwycięstwo mogło być nawet wyższe.

Janik po meczach w IV lidze widzi progres w swojej drużynie: – Najbardziej cieszy to, że chłopaki wyszli bardzo zdeterminowani na ten mecz, bo chcieli zmazać plamę po ubiegłotygodniowej porażce ze Stilonem. Cieszy wynik i gra, ale musimy też pamiętać, że teraz przed nami trudniejsze mecze. W tym momencie przyjdzie prawdziwa weryfikacja, w którym miejscu jesteśmy.

Najbliższy mecz Korona zagra w Przybyszowie. Dąb to trudny rywal, w swoim składzie ma indywidualności. – Trochę martwią mnie kontuzje, bo w sobotę dwóch zawodników zeszło z urazami, a mamy wąską kadrę – przyznaje trener Janik. – Z drugiej strony nieobecność jednego piłkarza jest szansą dla drugiego. Jesteśmy dobrej myśli. Sądzę, że najbliższy mecz będzie fajny dla kibica, bo zarówno nasz zespół, jak i Przybyszów próbuje grać dobrą piłkę. To może być szybki mecz, z dużą liczbą sytuacji. Spotkają się zespoły na podobnym poziomie i wydaje mi się, że zadecyduje dyspozycja dnia.

***

W okręgówce Pogoń Przyborów przegrała w Szprotawie 4:0. Arka Nowa Sól u siebie pokonała Kunice 4:1, trafiali Patryk Zawojek, Adam Pojnar, Bartosz Żurawski i Dariusz Nazar. Odra Bytom Odrzański przegrała w Lubsku 1:0, choć niedawno u siebie rozbiła Budowlanych w pucharze 8:1. Ale wiadomo: puchar i liga to dwie inne bajki. Mieszko Konotop w 8. kolejce przegrał 5:0 w Jaromirowicach.

W następnej serii gier hit: Promień podejmie u siebie Arkę. We własnych progach Bytom przyjmie Ochlę, Pogoń zagra z Grabikiem, a Mieszko z Lubskiem.

***

GKS Siedlisko – MKS Nowe Miasteczko 1:0 (0:0)

Bramka: Graczyk 80’

GKS: Frąckowiak – Graczyk (ż), Grygorowicz, Romański (ż), Babij, Garbacz, Kępkowski, Kowalski, Lewandowski, Niedźwiedź (88’ Idziak), Osiński (55’ Priemel)

MKS: Krzywniak – Leśniak (ż), Wesołowski, Olczyk (63’ Tomczyk), Paluch, Szumilas, Tomczyk, Ł. Trela (ż), R. Trela (ż)(87’ Połoński), Wira, Żurowski

Gieksa rzutem na taśmę pokonała w derbach MKS. Obu ekipom przez 80 minut brakowało skuteczności, ale oglądaliśmy całkiem ciekawy pojedynek. Dopiero w 80. najsprytniejszy w polu karnym był Piotr Graczyk, który dał zespołowi z Siedliska trzy punkty.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”