Debiut judoków z Przyborowa. Olimp otworzył tam sekcję

Puchary Polski, turniej w Gdańsku, zawody w Konotopie, Memoriał Pohla w Przemęcie czy start Agaty Pałki w Bośni – lista listopadowych wojaży Olimpu Nowa Sól jest długa. Szczególnie może cieszyć debiut judoczek z Przyborowa – tam od września jest nowa grupa Pomarańczowych

Zacznijmy od Pucharu Polski juniorów mł. w Bytomiu. Startowało dwóch judoków Olimpu. Norbert Losiak stoczył cztery walki, w tej o wejście do finału doznał kontuzji, a pojedynek o trzeci plac musiał przerwać. Zajął piąte miejsce. – Hubert Ratajczak pokazał się z dobrej strony. Stoczył dwie walki i też zajął piąty plac – mówi Dariusz Giedziun, trener Olimpu.

W Mostarze (Bośnia i Hercegowina) w mocno obsadzonym turnieju startowała Agata Pałka. W kat. 70 kg juniorek mł. nie miała sobie równych, zdobyła złoto.

Pomarańczowi byli też na Turnieju im. Antoniego Reitera w Gdańsku – ok. 600 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy, Rosji czy Szwecji. I pięcioro Olimpowców. Wyniki: U-11: Gabriela Walas (37 kg) 1.; U-13: Igor Kubicki (30 kg) 3., Patryk Jachymski (42 kg) 9.; U-15: Matylda Wijatkowska (63 kg) 2., Wojciech Krawczyk (50 kg) 9.

Podopieczni trenera Giedziuna startowali również w Konotopie na turnieju Washi. Zebrali osiem medali. Brązowe: Michalina Olejarz, Marcel Orzechowski i Krystian Orzechowski; srebrne: Szymon Białas, Błażej Szablowski i Milena Leśniak. Jakub Bąba i Sebastian Nowotnik zdobyli złote medale.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”