Trzy punkty Arki Nowa Sól, ambitny MKS Nowe Miasteczko [ZDJĘCIA]

Nowosolanie wygrali w lidze ze Stalą, ostatnią drużyną w tabeli. A MKS Nowe Miasteczko w środę w pucharze rzucił wyzwanie trzecioligowej Lechii. Piłkarsko zielonogórzanie byli dużo lepsi, ale ambicji naszym piłkarzom odmówić nie można

Arka Nowa Sól – Stal Sulęcin 5:1 (4:0)

Bramki: Zawojek 12’ i 45’, Żurawski 31’, Dębiczak 35’, Rozynek 54’

Arka: A. Stankiewicz (ż) – Lewandowski (72’ Paweł Dykta), Dębiczak (ż), Uścio (62’ Greszta), Żurawski (70’ B. Stankiewicz), Zawojek (77’ Bajorski), Walter, Tomczak (ż), Rozynek, Kubiak, Piotr Dykta

Arka zmiotła ostatnią w tabeli Stal już w pierwszej połowie. Do przerwy prowadziliśmy 4:0 po dwóch golach Zawojka i bramkach Żurawskiego i Dębiczaka. W drugiej części nowosolanie rozluźnili się, weszli młodzi zawodnicy, a goście stworzyli sobie kilka szans. – Po piłkarsku mówiąc, nie wyszliśmy z szatni – mówi o drugich 45 minutach Mirosław Zelisko, tymczasowy trener Arki. W efekcie Stal strzeliła bramkę, miała też karnego, ale go nie wykorzystała. Gol Rozynka na 5:1 po rzucie wolnym był ostatnim w tym meczu.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”