Arka pojedzie do Świebodzina, Korona – do Starego Kurowa [IV LIGA]

Nowosolanie w 26. kolejce ulegli u siebie Polonii Słubice. Dużo lepsze wieści napłynęły z Kożuchowa, gdzie Korona pokonała Czarnych Żagań 2:0 po bramkach Poterały i Grochowskiego. Przed nami kolejka numer 27

Arka Nowa Sól – Polonia Słubice 1:2 (1:2)

Bramka: Przejczowski 10’

Arka: Korotyszewski – Rozynek, Zawojek, Tomczak (86’ Dykta), Walter, Kubiak, Dębiczak (85’ Matysik), Uścio, Przejczowski (65’ Nazar), Cios (56’ Morawski), Kmiećkowiak

IV liga wróciła na lubuskie boiska już tydzień wcześniej, ale wtedy z powodu koronawirusa w naszych szeregach mecz Arki został przełożony.

W sobotę zaś graliśmy z mocną Polonią Słubice. Nasi piłkarze wiedzieli, że łatwej przeprawy nie będzie. Wręcz przeciwnie.

Ale zaczęło się naprawdę dobrze. Już w 10. minucie trafił Piotr Przejczowski i podopieczni trenera Grzegorza Karmelity wyszli na prowadzenie. Polonia przebudziła się i w 31. minucie wyrównała za sprawą bramki Rafała Gronostaja. W końcówce pierwszej połowy zdarzyło się najgorsze – dostaliśmy gola do szatni. Na listę strzelców znowu wpisał się Gronostaj…

W drugiej części nowosolanie musieli gonić. Polonia próbowała kontr, ale to Arka przejęła inicjatywę. Dobrze bronił w bramce Marcin Korotyszewski, z przodu też mieliśmy swoje szanse, tyle że nic nie wpadało. Najbardziej szkoda pięknego, choć niecelnego uderzenia Patryka Zawojka – piłka odbiła się od poprzeczki. Wynikiem 1:2 ten mecz się zakończył.

– Zwłaszcza w pierwszej połowie zabrakło nam determinacji i konsekwencji. Do tego doszły w tej części nasze indywidualne błędy i krycie na radar – mówi trener Grzegorz Karmelita. – Druga połowa wyglądała inaczej, całkiem przyzwoicie. Było kilka sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramkę.

Czy Polonia czymś zaskoczyła szkoleniowca Arki? – Nie zaskoczyła, ale można było mieć wrażenie w pierwszych minutach, jakby rywale chcieli bardziej niż nasi zawodnicy – ocenia Grzegorz Karmelita.

Marcin Tomczak, zawodnik Arki: – Zaczęliśmy ten mecz spokojnie, strzeliliśmy szybko bramkę i mieliśmy ich, ale szybko zaczęło się sypać w środku i nie realizowaliśmy taktyki, którą przed meczem nakreślił nam trener. Zabrakło nam koncentracji, na pewno nie pomogło też to, że w środę graliśmy mecz pucharowy. Niektórym z nas brakuje treningów i jestem tego przykładem, nie mogłem chodzić na treningi z powodów zawodowych. Po Polonii spodziewaliśmy się więcej, inaczej sobie wyobrażaliśmy ich grę. Była w naszym zasięgu i mogliśmy w tym meczu zrobić więcej.

Tomaszowi Kmiećkowiakowi z Arki szczególnie szkoda ostatnich 15 minut pierwszej połowy. – Obawiałem się tego meczu, bo jesienią, kiedy jeszcze w Arce nie grałem, chłopaki przegrali 4:0. Opowiadali, że Polonia dobrze gra w piłkę, a okazało się, że było na styku i mogliśmy coś więcej wyjąć z tego meczu – uważa „Kmieciu”. – Zabrakło koncentracji w ostatniej minucie pierwszej części, poszła prostopadła piłka i padła bramka. Punkt był do ugrania.

W sobotę 24 kwietnia Arka zagra na wyjeździe w Świebodzinie.

Korona Kożuchów – Czarni Żagań 2:0 (2:0)

Bramki: Poterała 27’, Grochowski 42’

Korona: Krajewski – Poterała (62’ Kondrat), Sztopel, Janik, Grochowski (90’ Bartyzel), Cieśla, Buganik (82’ Adamowski), Reus (87’ Żak), Nitka, Loboda, Tkacz (77’ Obst)

Ważne trzy punkty zdobyła u siebie kożuchowska Korona. Podopieczni trenera Marcina Janika, który sam wziął sprawy w swoje ręce i rozegrał na boisku 90 minut, wygrali z Czarnymi Żagań 2:0.

Ten mecz w zasadzie rozstrzygnęła pierwsza połowa. W 27. minucie pierwszy cios wyprowadził Jakub Poterała trafiając na 1:0. 15 minut później drugi, który – jak się okazało – zamknął sprawę, dołożył Maciej Grochowski.

W drugiej połowie więcej bramek nie padło.

Korona zagra teraz z Meprozetem w Starym Kurowie.