Wieczorne ściganie w Lubawce. Jak poszło lekkoatletom Astry?

Nasi biegacze wystartowali w wieczornych zawodach lekkoatletycznych w Lubawce. W nowosolskich barwach stanęło na starcie pięciu zawodników

Na 2 km najlepsza z Astry była Liliana Młynarczyk, która z wynikiem 6:46,78 zajęła trzecie miejsce i poprawiła swój rekord życiowy. Piąte miejsce na tym samym dystansie nabiegała Zofia Chorostkowska z czasem 7:09,47. Tuż za Zosią, na siódmym miejscu, metę przekroczyła Martyna Korwel z wynikiem 7:12,89.

W biegu na 1000 m Jagoda Wawrzykowska uzyskała czas 3:34,64 i zajęła 17. miejsce.

Na dwukilometrowej trasie w kategorii mężczyzn wystartował Adam Marysiak. Osiągnął czas 5:40,83 zajmując dziewiąte miejsce i na tym dystansie poprawił swoją życiówkę.

– Nasze pierwsze starty pokazują formę i mobilizują nas do pracy. Za kilka tygodni będziemy wiedzieć więcej, a wyniki z każdym biegiem będą lepsze i stabilniejsze – stwierdza Ryszard Biesiada, trener Astry.