Darek Nazar show. Dozamet ze Startem zrobił sobie trening strzelecki [PIŁKA]

Dozamet Nowa Sól nie dał szans Startowi Płoty, ostatniej drużynie okręgówki, która do tej pory, po 19 kolejkach, zgromadziła dwa punkty. Królem polowania był Dariusz Nazar. Nasz napastnik pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców

Dozamet Nowa Sól – Start Płoty 7:0 (4:0)

Bramki: Nazar 3’, 44’, 45’, 49’, 50’, Dykta 39’, Szumilas 62’

Dozamet: Chudziak (80’ Badecki) – Walter, Greszta, Nazar (59’ M. Stankiewicz), Dykta, Drążek (46’ Juncewicz), Grygorowicz, Romański, Wilczyński, Leśniak (55’ Szumilas), Kołodziej (59’ Abiola)

W sobotę nie liczyło się nic prócz zwycięstwa. Wszak porażka z autsajderem, który do tej pory zdobył punkty tylko po dwóch remisach, byłaby dla nowosolan wstydem.

Dozamet jednak kontrolował ten mecz od początku do końca. Ważne było to, że szybko napoczęliśmy rywala – już w 3. minucie Dariusz Nazar zapisał się w protokole po raz pierwszy.

Na 2:0 w 39. minucie podwyższył Paweł Dykta.

Nazar show potrwał od 44. do 50. minuty. Nasz napastnik strzelał jak natchniony. Przed przerwą trafił jeszcze dwukrotnie, po przerwie również dwa razy. W efekcie król tego meczu może być tylko jeden!

W 62. minucie, niedługo po wejściu, bramkę strzelił także Kacper Szumilas.

Goście po czerwonej kartce Marka Siwińskiego w 66. minucie kończyli mecz w dziesiątkę. Wynik 7:0 dużo mówi o tym, kto w ubiegły weekend był lepszy.

W Wielką Sobotę Dozamet zagra w Łęknicy.

Lider z Bytomia Odrzańskiego wygrał w Ołoboku 3:0, choć pierwszą bramkę strzelił dopiero w 63. minucie za sprawą Macieja Konsewicza. W 71. podwyższył Dawid Cieśla, zaś minutę później Tomasz Wróbel. Od 29. minuty Błękitni grali jednego mniej, z boiska wyleciał Adam Świostek.

Odra zagra teraz u siebie ze Szprotawą.

Pogoń Przyborów przegrała na wyjeździe z Zorzą Ochla 1:2. Honorową bramkę w 70. minucie zdobył Paweł Otulak.

Podopieczni trenera Rafała Galasa w Wielką Sobotę powalczą w Przyborowie z Moczynianką.

IV liga: Korona Kożuchów poniosła w Witnicy porażkę 2:3, mimo że dwukrotnie prowadziliśmy po golach Bartosza Olejniczaka i Pavlo Volka. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W 65. minucie po czerwonej kartce zakończył spotkanie nasz bramkarz Alan Stankiewicz. „Mecz niewykorzystanych szans i fatalnych błędów w obronie” – podsumowali gorzko na Facebooku działacze Korony.

Przed nami potyczka w Kożuchowie z Polonią Słubice.