Z noworocznych tras biegowych

Trzebnicka sylwestrowa dyszka jest biegiem ulicznym, zawodnicy ścigają się ulicami Trzebnicy. Na  kilkanaście godzin przed sylwestrowymi fajerwerkami na start w tym biegu zdecydowało się kilku naszych biegaczy.
186. wynik w open odnotował Damian Sala reprezentujący SS Bodak 1889, 10km pokonał w czasie 42:39. 254. w open był Marek Mantura reprezentujący Nowosolską Grupę Biegową, dystans pokonał w czasie 45:48. 358. miejsce zajął Adrian Sala, również reprezentujący SS Bodak 1889, jego czas to 45:50. 1092. miejsce zajął Lech Urlicki (Spoceni Nowa Sól) z czasem 55:56. 1099. był Łukasz Wojtasik biegnący w barwach NGB (56:04). Bieg ukończyło 1502 zawodników.
6 stycznia w Żarach odbył się bieg charytatywny. W nim także wzięli udział nasi biegacze: Bogumiła Brykalska i Izabela Fijałkowska reprezentujące Nowosolską Grupę Biegową, oraz nasi gazetowi biegacze Mariusz Pojnar i Artur Lawrenc. Bieg był rozgrywany na dystansie 10km, tutaj jednak wynik był sprawą drugorzędną, celem trudnego crossu po leśnych duktach było wsparcie mieszkanki Żar zmagającej się z nowotworem mózgu.

W sobotę 7 stycznia w Chocianowie odbył się trzeci bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Zagłębia Miedziowego (więcej o cyklu i jego nowosolskiej edycji piszemy na str. 37). I tutaj nie mogło zabraknąć naszych zawodników.
28. w open w biegu na dystansie 6km był Damian Sala (25:24), 47. był Marek Mantura (26:56), 50. Adrian Sala (27:11), 107. Rafał Skurpel (31:59), 130. Paulina Kałużna – Skurpel (33:34). W biegu wzięło udział 162 zawodniczek i zawodników.