Udane starty lekkoatletów Astry i Aresa

W dwóch imprezach lekkoatletycznych wzięli udział reprezentanci nowosolskich klubów Astra i UKS Ares

5 września w Zielonej Górze dobył się 55. Międzynarodowy Mityng Winobrania.
W biegu na 100m III miejsce zajął Mateusz Żelazowski z Aresa (11,96), w tej konkurencji wystartowali też Nikolas Woźniak (12,31), Kajetan Marciniec (12,33), Mateusz Zboralski (13:55) (wszyscy UKS Ares Nowa Sól).
Na 200m II m zajął K. Marciniec (25,86), a III M. Zboralski (27,54).
Tymoteusz Marciniak z Astry wystartował w biegu na 800m, wygrał rywalizację z czasem 1:59,66 co jest jego rekordem życiowym na tym dystansie. 5. w tym biegu był Łukasz Wawrzykowski z Astry (2;14,89).
J. Wawrzykowski w biegu na 1500m był dziewiąty (4:50.73). W rzucie oszczepem trzecie miejsce wywalczył Patryk Grdusiak z Aresa (36.11), trzeci w rzucie dyskiem był również zawodnik Aresa Nikolas Woźniak (29.76)
Kamila Pogoda z Astry zwyciężyła bieg na 800m (2;19.72, rekord życiowy).
9 września odbyły się we Wrocławiu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których udział wzięło trzech podopiecznych trenera Ryszarda Biesiady z Astry Nowa Sól.
Brązowy medal na dystansie 1000m dziewcząt po bardzo dobrym taktycznie biegu wywalczyła Kornelia Chróściel.
Na dystansie 600m czwarte miejsce uzyskała Liliana Młynarczyk, a na dystansie 2000m chłopców 8. miejsce przypadło Jakubowi Malinowskiemu.