Zaczynamy Turniej Mikołajkowy!

Największy charytatywny halowy turniej piłkarski w regionie startuje już w najbliższą sobotę 2 grudnia! Przez cały weekend w hali „Elektryka” gramy eliminacje. Wszystko po to, by obdarować prezentami ubogie rodziny z Nowej Soli. Owe prezenty dostaną dzięki wam, drodzy piłkarze

Tydzień temu w zapowiedzi XIV Turnieju Mikołajkowego im. Radka Druciaka pisaliśmy o historii tychże zawodów, które organizujemy rokrocznie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowej Soli. Wspominaliśmy też o charytatywnym aspekcie turnieju, przypomnieliśmy, kim jest patron imprezy.

Teraz jedziemy ze szczegółami. W tym roku w Turnieju Mikołajkowym weźmie udział 36 ekip, będzie sześć grup.

W najbliższą sobotę 2 grudnia ruszamy. Tego dnia odbędą się pierwsze eliminacje. Dzień później kolejne. W sobotę 9 grudnia ostatnie eliminacje, a 10 wielki finał tegorocznej edycji.

Wszystkie mecze rozegramy w hali „Elektryka”, odmiennie niż w latach ubiegłych, kiedy to graliśmy w hali przy ul. Botanicznej.

Garść informacji, jeśli chodzi o zasady. Jak zwykle mecze będą grane 2×10 minut w eliminacjach, 2×7 minut podczas finałów. Drużyna składa się z pięciu zawodników – bramkarz plus czterech graczy w polu. Nie liczę rzecz jasna zawodników rezerwowych. Zmiany są nieograniczone, odbywać się będą przy stoliku sędziowskim w wyznaczonym do tego miejscu. Piłkę z linii lub zza linii autu albo rzutu rożnego wprowadza się do gry nogą. Panowie, macie na to pięć sekund.

Obowiązują buty halowe z jasną podeszwą – żeby nie było niedomówień, płaczu i zgrzytania zębów.

Teraz do panów bramkarzy: wprowadzacie piłkę ręką z pola karnego na własną połowę lub na połowę przeciwnika; bramkarz może kopnięciem posłać piłkę na połowę rywala, wprowadzić futbolówkę ręką, ale – są i tacy kozacy – również uczestniczyć w grze jako zawodnik z pola. Nie może zaś przetrzymywać piłki w obrębie pola karnego dłużej niż pięć sekund.

Do boiskowych brutali: kara mniejsza za przewinienie to minuta, żółta kartka oznacza dwie minuty (zawodnik wraca z automatu po stracie gola przez osłabioną drużynę). Jak dostaniecie czerwoną, wylatujecie. Po upływie pięciu minut może was zastąpić kolega rezerwowy. Podkreślamy jedno: niesportowe zachowanie piłkarzy w stosunku do sędziów, organizatorów albo innych drużyn będzie karane dyskwalifikacją z turnieju całego zespołu! Nie zapominajmy o kulturze, nie chowajmy jej do kieszeni.
Aha, à propos kieszeni – opłatę startową należy uiścić przed turniejem, tak jak zawsze. Jak zwykle najlepsze zespoły dostaną puchary i dyplomy, nagrody rzeczowe i indywidualne.
Chcemy serdecznie podziękować sponsorom naszego turnieju, bez których organizacja nie byłaby możliwa. Macie duże serducho, które bardzo doceniamy!

Trzeba dodać, że tegoroczny finał Turnieju Mikołajkowego będzie transmitowany live przez Wojciecha Lubińskiego ze Sportnet TV.

Panie, panowie, już w najbliższą sobotę zaczynamy przedstawienie! To dzięki wam, Mikołaje, najbiedniejsze nowosolskie rodziny będą cieszyć się znowuż prezentami świątecznymi. Jedno słowo: szacunek!