Astrze pomogli kibice

Ten mecz siatkarze Astry Nowa Sól po prostu musieli wygrać. Bolesławiec jest w tabeli niżej od nas i z takimi zespołami w II lidze wygrywać musimy. I wygraliśmy. W meczu wyjazdowym pomogli z pewnością kibice, którzy wybrali się do Bolesławca, żeby dopingować podopiecznych trenera Przemysława Jetona

BTS Elektros Bolesławiec – MKST Astra Nowa Sól 1:3 (25:20, 20:25, 18:25, 18:25)

W zasadzie tylko falstart w pierwszym secie spowodował małą plamkę na wyjazdowym meczu nowosolan. W pierwszej partii przegraliśmy 25:20.

Jednak w drugiej szkło już tak, jak iść powinno – gładko. Astra opanowała sytuację, zaczęła przejmować inicjatywę na parkiecie, panowała nad boiskowymi wydarzeniami. W efekcie zwyciężyliśmy drugą część do 20.

Set numer trzy i cztery to dominacja siatkarzy z Nowej Soli. Obydwa sety wygraliśmy 25:18, a w całym meczu pewnie 3:1.

MVP spotkania został Piotr Kramer.

Dzięki wygranej w Bolesławcu Astra dopisała kolejny komplet punktów. Nowosolanie mają ich w grupie czwartej II ligi 15 po dziewięciu meczach. To daje nam póki co piąte miejsce w całej stawce.

Co za tydzień? Gramy w Głuchołazach z Juve. W pierwszym meczu w tym sezonie między Astrą a Juve padł wynik 3:0 dla nas. Nasi rywale mają 2 punkty na koncie, są ostatni w tabeli i porażka w nadchodzącym spotkaniu byłaby katastrofą. Osobiście jej nie przewiduję.