Gdzie są najlepsi sędziowie? W Nowej Soli i Zielonej Górze! [DUŻO ZDJĘĆ]

To pokazały Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w halówce. Odbyły się w Siedlisku. Najlepsi okazali się sędziowie z podkolegium zielonogórsko-nowosolskiego i to oni podnieśli w górę Puchar Prezesa LZPN. Na boisku działo się. Nie jeden piłkarz mógłby pozazdrościć tym arbitrom woli walki i zadziorności

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Każde spotkanie trwało 24 minuty.

– W meczu otwarcia podkolegium świebodzińsko-krośnieńskie zmierzyło się z zielonogórsko-nowosolskim. Wygraliśmy, strzeliliśmy dwie bramki, nie straciliśmy żadnej – mówi nasz sędzia Daniel Sienkiewicz, jeden z organizatorów turnieju w Siedlisku.

Później sędziowie z Żar i Żagania grali z Gorzowem i Drezdenkiem. Skończyło się 1:1.

Co w kolejnym meczu? Arbitrzy świebodzińsko-krośnieńscy wygrali z sędziami gorzowsko-drezdeneckimi 4:2.

Kluczem było spotkanie numer cztery. W nim zielonogórzanie i nowosolanie pokonali podkolegium żarsko-żagańskie i tym sposobem zapewnili sobie obronę tytułu z minionego roku.

– Piąte spotkanie, najbardziej emocjonujące, zakończyło się zwycięstwem kolegów z okręgu

żarsko-żagańskiego z podkolegium świebodzińsko-krośnieńskim 4:2. Ta wygrana przesądziła o zdobyciu drugiego miejsca w turnieju. Ostatnim meczem była potyczka pomiędzy

podkolegium zielonogórsko-nowosolskim a gorzowsko-drezdeneckim. Mecz stał na wysokim poziomie. Obydwie drużyny pokazały charakter, do przerwy sędziowie z południa województwa prowadzili 2:0, ale po zmianie stron północ rzuciła się do ataku i w ostatniej minucie spotkania doprowadziła do remisu 2:2 – dodaje Sienkiewicz.

Zwycięską ekipę poprowadził Bartosz Rudkowski, grali w niej: Patryk Szkuta, Andrzej Paprzycki, Bartłomiej Szczecina, Maciej Domagała, Dominik Czarnecki, Bartosz Migdałek, Przemysław Tkacz, Dariusz Kawszyn, Mirosław Kościelak, Krystian Kacperczyk, Paweł Suska i Daniel Sienkiewicz.

Fundatorami pucharów byli: starosta nowosolski Waldemar Wrześniak, wójt Siedliska Dariusz Straus i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siedlisku Jarosław Dykiel.

– Na uroczystym zakończeniu turnieju każda drużyna otrzymała z rąk prezesa LZPN Roberta Skowrona pamiątkowe puchary i dyplomy. Dodatkowo prezes wręczył dyrektorowi GOKiS prezent na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – okolicznościową piłkę PZPN z podpisem Zbigniewa Bońka.