Jest przełamanie Astry!

Uff, nareszcie. Szczypiorniści z Nowej Soli zawrócili z drogi porażek. U siebie pokonali zespół z Konina 26:22. Emocji nie brakowało. Dobrze, że tym razem skończyło się dla nas szczęśliwie!

MKST Astra Nowa Sól – SSRiR Start Konin 26:22 (10:10)

Astra: Rapiejko, Kowalski, Lotko, Bortnowski, Adamek, Jaworski, Grygorowicz, P. Nowakowski, R. Nowakowski, Kujawa, Gołębiowski, Lisiewicz, Hołubek, Paszkiewicz, Hajnysz, Wysocki

Ten mecz był nam potrzebny jak tlen. Mecz wyrównany, zacięty, ale w końcu zwycięski.

W pierwszej połowie na początku Astra prowadziła, jednak dość szybko do głosu doszli goście z Konina. W 13. minucie przegrywaliśmy 3:5. Piłkarze ręczni z Nowej Soli rzucili kolejne dwie bramki i stan był remisowy.

Dwoma golami przegrywaliśmy też w 21. minucie – wynik 7:9. Ostatecznie dopadliśmy Start i po 30 minutach podopieczni trenera Roberta Kołodyńskiego remisowali 10:10. Do szatni zeszli niepewni tego, co będzie się dziać w drugiej części. Mecz był na styku, obie ekipy prezentowały wyrównany poziom.

Moment przełomowy w drugiej połowie? Minuty od 46. do 49. Wtedy Astra rzuca trzy bramki z rzędu i nie traci żadnej. W 52. minucie przewaga urosła już do czterech goli. Nasi grali konsekwentnie, rzucali kolejne bramki, w defensywie byliśmy bezpieczni jak niemowlę w rękach matki.

Dzięki temu w ostatecznym rozrachunku nowosolanie wygrali sobotni mecz w hali przy ul. Botanicznej 26:22.

Teraz w tabeli jesteśmy na 11. miejscu z 12 punktami. W następnym meczu szczypiorniści z Nowej Soli zagrają na wyjeździe z SPR Bór Oborniki Śląskie.