To zaraz zaprocentuje. Koszykarze SKM przegrali z Sudetami [ZDJĘCIA]

Koszykarze UKS SKM Nowa Sól grali we własnych progach z KS Sudety Jelenia Góra. Kadeci młodsi przegrali z przyjezdnymi 46:106. W SKM grało jednak kilku chłopców nawet o trzy lata młodszych od rywali. – Takie mecze są dla nich przetarciem szlaku – podkreśla Piotr Dziug, trener zespołu

UKS SKM Nowa Sól – KS Sudety Jelenia Góra 46:106
UKS SKM: Luka, Palus, Szawczuk, Fisler, Domański, Brasławski, Gilewski, Budziło, Chudziński, Koteras, Wosna, Kruszelnicki

Już podczas rozgrzewki w hali „Elektryka” przed meczem ligi dolnośląskiej było widać różnicę fizyczną między dwiema ekipami. Sudety miały wyższych zawodników, odznaczających się tężyzną fizyczną. Nowosolanie dysponowali składem młodszym.

Pierwszą kwartę przegraliśmy 10:25, drugą 12:25. W trzeciej coś ruszyło, trener Piotr Dziug przypominał swoim zawodnikom z ławki o schematach akcji, jakie ćwiczyli na treningach. Kilka z nich udało się zrealizować, SKM trzecią kwartę przegrał tylko sześcioma punktami – 17:23. To był najlepszy fragment meczu w naszym wykonaniu.

W części numer cztery koszykarze z Nowej Soli opadli już nieco z sił. Efektem porażka 7:33.

W całym meczu nasi zawodnicy przegrali z bardziej doświadczonymi rywalami 46:106.

Co w tabeli? SKM jest na ostatnim miejscu, na trzecim placu Sudety Jelenia Góra. Liderem nadal MKK Basket Gorzów Wlkp.

Następna kolejka U-15 zostanie rozegrana 3 marca, wtedy nasi pojadą do Żar na mecz z Chromikiem.

– Mieliśmy w składzie młodszych chłopców, więc siła fizyczna i wzrost był po stronie gości – przyznaje trener Piotr Dziug. – Takie mecze są dla nich przetarciem szlaku. Zawsze jest tak, że lepiej uczyć się od lepszego, silniejszego od siebie. Mimo wszystko jestem z nich dumny, że podjęli walkę – zaznacza Dziug.