Prawie 50 zespołów na turnieju Aresa

Nowosolski klub zorganizował eliminacje grupy południowej rozgrywek Kinder+Sport. Gospodarze spisali się dobrze, wiele zespołów Aresa dostało się do turnieju finałowego. Grał też kożuchowski UKS SG

– Kinder+Sport to promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci. Program już podczas pierwszej edycji włączył aż 22 tys. młodych osób. W ciągu ośmiu lat zyskiwał tylko na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło około 40 tys. młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder+Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach – we Włoszech, w Hiszpanii i w Niemczech – zachwalają swój turniej organizatorzy.

Ares Nowa Sól w hali „Elektryka” zorganizował turniej eliminacyjny, w którym uczestniczyły zespoły z grupy południowej województwa lubuskiego. Wzięło w nim udział 25 dwójek, dziewięć trójek i 10 czwórek.

Nowosolski klub wystawił w kategorii dwójek aż 10 zespołów. Drugie miejsce i bezpośredni awans do zmagań finałowych wywalczył zespół Emilia Oparska/Paulina Szczerbak. Miejsce trzecie – Pola Maćkowska/Karolina Szostak; czwarte dla Marceliny Ratajczak i Martyny Czernej; szóste zajęła Paulina Buszewicz z Nadią Kowalską. Te duety mają szansę gry w barażach wojewódzkich. Tam będą mogły awansować do finału.

W czwórkach Ares 1 zajął pierwszy plac, kategorię wygrał w cuglach, bo nie przegrał żadnego meczu. Zespół wystąpił w składzie: Julia Cegiełka, Zuzanna Suska, Oliwia Trznadel, Agata Zielińska i Emilia Kałuska.

Ares 2 był szósty, należą mu się baraże. Skład: Zuzanna Polońska, Adrianna Pożyczki, Adrianna Krzyśko, Weronika Bączykowska, Zuzanna Górska, Wiktoria Orszulak i Aleksandra Podhorecka.

W trójkach miejsca trzecie i czwarte wywalczyła inna nasza drużyna – UKS SG Kożuchów. W innych kategoriach UKS również ma szansę na grę dalej – przed nim baraże.