Puchar Polski: Bobry i Korona za burtą

Amator Bobrowniki przegrał w Pucharze Polski z TS Przylep i na 1/8 lubuskiego szczebla tej imprezy udział zakończył. Korona Kożuchów z rozgrywek się wycofała i mecz z Lubuszaninem na wyjeździe oddała walkowerem

Amator Bobrowniki – TS Masterchem Przylep 1:6 (0:2)

Bramka: Zawojek 66’

Amator: Łoboda – Stankiewicz, Krawczyk (55’ Michałowicz), Rozynek (78’ Liszka), Pojnar, Stańko (60’ Słoński), Mateusz Lewandowski, Marek Lewandowski, Walter, Bajorski (46’ Żurawski), Zawojek

Do przerwy w meczu w Otyniu mieliśmy wynik 2:0 dla Przylepu, gole strzelali Szymon Król w 31. i Patryk Walicht w 33. minucie. Amator nie grał źle, mecz był wyrównany, gospodarze mieli swoje sytuacje, ale bramki w odstępie dwóch minut podcięły im skrzydła. Najciekawszą akcję przeprowadziły Bobry w 39. minucie. Gracjan Walter wyszedł wtedy sam na sam z Przemysławem Królem, bramkarzem gości, ale przeniósł piłkę nad bramką.

W drugiej części Amator próbował gonić, na 2:1 w 66. minucie trafił Patryk Zawojek. Tyle że potem rozpoczął się koncert gości…

Minutę później na 3:1 podwyższył Krzysztof Marczak. Amatorzy byli zrezygnowani. W 70. Wojciech Zawistowski ukłuł na 4:1, później wynik podwyższyli jeszcze Marczak w 74. i Karol Łyczko z karnego w 82. minucie.

Korona Kożuchów, nasz drugi zespół w 1/8 lubuskiego szczebla Pucharu Polski, zrezygnowała z wyjazdu do Drezdenka oddając walkowera. Powód? Problemy kadrowe, niektórzy zawodnicy mieli obowiązki w pracy i na mecz z Lubuszaninem pojechać najzwyczajniej w świecie nie mogli.