Co po barażach Kinder+Sport?

W Nowej Soli siatkarki grały turniej barażowy prestiżowego turnieju Kinder+Sport. Wszystkie zespoły dwójek Aresa Nowa Sól awansowały do dalszego etapu. W Gubinie baraże grali chłopcy Astry

Przed trzema tygodniami pisaliśmy: – Ares wystawił w kategorii dwójek w Kinder+Sport aż 10 zespołów. Drugie miejsce i bezpośredni awans do zmagań finałowych wywalczył zespół Emilia Oparska/Paulina Szczerbak. Miejsce trzecie – Pola Maćkowska/Karolina Szostak; czwarte dla Marceliny Ratajczak i Martyny Czernej; szóste zajęła Paulina Buszewicz z Nadią Kowalską. Te duety mają szansę gry w barażach wojewódzkich. Tam będą mogły awansować do finału. W czwórkach Ares 1 zajął pierwszy plac, kategorię wygrał w cuglach, bo nie przegrał żadnego meczu. Zespół wystąpił w składzie: Julia Cegiełka, Zuzanna Suska, Oliwia Trznadel, Agata Zielińska i Emilia Kałuska. Ares 2 był szósty, należą mu się baraże. Skład: Zuzanna Polońska, Adrianna Pożyczki, Adrianna Krzyśko, Weronika Bączykowska, Zuzanna Górska, Wiktoria Orszulak i Aleksandra Podhorecka. W trójkach miejsca trzecie i czwarte wywalczyła inna nasza drużyna – UKS SG Kożuchów. W innych kategoriach UKS również ma szansę na grę dalej – przed nim baraże.

A teraz owe baraże się odbyły. Ares był oczywiście organizatorem nowosolskich zmagań w hali „Elektryka”.

– W dwójkach grały trzy nasze zespoły i wszystkie wywalczyły awans zajmując drugie, trzecie i czwarte miejsca na 12 drużyn. Zatem w finale wojewódzkim na 10 zespołów cztery to drużyny UKS Ares Nowa Sól – cieszy się Rafał Snoch, trener klubu z Nowej Soli.

W czwórkach Ares 2 przegrał mecze w grupie i nie zawitał w finałowej szóstce. – Dziewczyny muszą jeszcze dużo pracować, żeby za rok trafić do młodziczek – przyznaje Snoch.

W trójkach w barażach grał zespół UKS SG Kożuchów 2. Zawodniczki z Kożuchowa zajęły piąty plac i nie otrzymały przepustki do gry dalej. UKS SG 3 w tej samej kategorii zajął miejsca 7-9.

Turniej barażowy w Gubinie rozegrali także siatkarze MKST Astra Nowa Sól. W dwójkach Młoda Astra Kozaki – pod taką nazwą występowała owa drużyna – była trzecia i awansowała dalej. Młoda Astra Żelki zajęła piąty plac i na tym zakończyła swoją przygodę z tegorocznym Kinder+Sport. SP 8 Nowa Sól była w barażach szósta.