Główni aktorzy meczu w Siedlisku? Sędziowie [ZDJĘCIA, WYNIKI]

A kiedy tak się dzieje, jest źle. GKS Siedlisko zremisował w klasie A z Avią Siedlnica 2:2. Nie zabrakło kontrowersji i frustracji – zarówno na boisku, jak i na trybunach

GKS Siedlisko – Avia Siedlnica 2:2 (1:0)

Bramki: Smolin 15’, Kula 79’ (k)

GKS: Ochota – Majewski (ż), Smolin, Babij, Sadowski, D. Jeziorski (75’ Dębski), Osiński, Sznajder, Priemel (86’ P. Jeziorski), Kowalski, Kula (ż)

Siedliszczanie całkiem nieźle zaczęli sobotnie spotkanie. W 1. minucie Andrzej Kowalski uderzał z wolnego, piłkę wypiąstkował Sebastian Kluz. Trzy minuty później „Kowal” uruchomił podaniem Dariusza Kulę, lecz strzał tego ostatniego z prawej strony pola karnego nie znalazł powodzenia. Bardzo dobry mecz rozegrał Adam Ochota, bramkarz Gieksy, no może z wyjątkiem jednej sytuacji, o której za chwilę. W 9. minucie przysnęło się naszej defensywie, którą uratował właśnie Ochota.

W 15. Kula strzelał z wolnego, odbiło się od muru, piłka trafiła pod nogi Remigiusza Smolina, a były piłkarz Arki skierował ją bez problemu do siatki. 1:0 dla GKS-u.

W 25. koronkowo pograli goście, po ładnej wymianie sam na sam z bramkarzem z Siedliska wyszedł Jakub Stachowiak, ale kolejny raz doskonale zachował się Ochota. Po raz trzeci rewelacyjnie interweniował niedługo przed zmianą stron. Tylko dzięki niemu wynik do przerwy się nie zmienił.

No ale przyszła druga część. Avia coraz śmielej sobie w Siedlisku poczynała. Kamil Chwałczyński miał w 47. zbyt dużo miejsca w polu karnym, zszedł na prawą nogę i oddał strzał, który w zęby złapał Ochota. W 54. Kowalski sprytnie uderzał ze stałego fragmentu, piłkę nad bramką przeniósł golkiper gości.

63. minuta to kuriozum. Piłkarze Gieksy nie zaznaczyli sędziemu, że chcą, by stały fragment gry odbył się po gwizdku arbitra. Ochota ustawiał mur, zawodnicy byli rozkojarzeni, a do piłki podszedł Tomasz Trznadel i lekkim strzałem w kierunku dalszego słupka dał przyjezdnym remis. Konsternacja w szeregach GKS-u.

O ile w tej sytuacji absolutnie nie można mieć do sędziów pretensji, o tyle w 73. minucie już tak. Boczny wtedy podniósł chorągiewkę i zasygnalizował to, że Dawid Priemel zagrał piłkę ręką w polu karnym. Jeżeli był kontakt piłka – ręka, to całkowicie przypadkowy, minimalny, nie spowodował zmiany boiskowej sytuacji. Decyzja o jedenastce była chyba jednak zbyt pochopna. Podobnie twierdzili kibice i zawodnicy GKS-u, co zresztą głośno wyrażali. Karnego na bramkę zamienił Konrad Węglarz, były zawodnik choćby Odry Bytom Odrzański. Trzeba też dodać, że sprawiedliwości stało się zadość, bo kiedy w jednej z akcji Węglarz rzeczywiście był faulowany w polu karnym, to sędzia jedenastki nie odgwizdał.

W 79. nie było żadnych kontrowersji, bo karny na Kuli był ewidentny. Sam poszkodowany zamienił go na bramkę, skończyło się 2:2. W samej końcówce po rogu główkował jeszcze Smolin, było blisko bramki na 3:2, ale jego strzał został zblokowany.

Kilka błędów sędziowskich sprawiło, że w sobotnim meczu arbitrzy wyszli z cienia, co zawsze nie oznacza niczego dobrego. GKS ma czego żałować. U siebie z Avią, która jest ostatnia w tabeli, powinien wygrać.