Biegacze Astry wymiatali na kilometr

W piątek 27 kwietnia w Zielonej Górze odbył się lekkoatletyczny mityng otwarcia sezonu. Wzięło w nim udział 160 zawodników z czterech województw, najliczniej z Lubuskiego

Mocna była grupa biegaczy na 1000 metrów. W zielonogórskich zawodach z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Astry Nowa Sól.

W biegu na 1000 metrów pierwsze miejsce zajął Patryk Ciecierski, który nabiegał 2:35.17, drugie miejsce dla Tymoteusza Marciniaka z wynikiem 2:39.79 i jest to jego rekord życiowy. Na piątym miejscu uplasował się Adam Marysiak z 2:45.59, a szóste zajął Łukasz Wawrzykowski z 2:45. 94. Łukasz tym startem poprawił życiówkę o 6 sekund. Dziewiąty był Jakub Malinowski mając 2:49.39 i też poprawił życiówkę o 6 sekund.

W zawodach wzięło udział sześciu zawodników nowosolskiej Astry. Pięciu startowało na 1000 metrów, a Liliana Młynarczyk wzięła udział w biegu na 600 metrów. Liliana doskonale poradziła sobie z biegową konkurencją zajmując drugie miejsce z czasem 1:44.69.

– Jestem zadowolony z wyniku naszych biegaczy. Świadczy to o ich dobrym przygotowaniu do sezonu. Mamy za sobą pierwsze udane starty. Mam nadzieję, że zawodnikom nadal będzie szło tak doskonale. Przed nami dużo startów, ale najważniejsze są czerwcowe Mistrzostwa Polski – zapowiada trener biegaczy Ryszard Biesiada.