Wiem, że nic nie wiem. Astra spada, Astra zostaje w II lidze? [ZDJĘCIA]

Te słowa Sokratesa dobrze oddają sytuację Astry Nowa Sól w II lidze piłkarzy ręcznych. Bo do końca nie wiadomo, czy Astra w niej zostaje, czy leci klasę niżej. W ostatnim meczu tego sezonu przegraliśmy u siebie z Dziewiątką Legnica

MKST Astra Nowa Sól – Dziewiątka Legnica 24:27 (14:11)

Astra: Gołębiowski, Kujawa, Rapiejko, Kowalski, Lisiewicz, Lotko, Bortnowski, Adamek, Kasendra, Marciniak, Grygorowicz, P. Nowakowski, R. Nowakowski, Hołubek, Hajnysz, Wysocki

Zaczęliśmy doskonale. W 5. minucie Astra prowadziła 3:1 po dobrze wykonanym karnym przez Lisiewicza. Goście wyrównali w 12. minucie, było 6:6.

To był żywy, szybki mecz. Jedna i druga strona nie szczędziła sobie razów. A sędziowie nie szczędzili karnych minut. Ale w pierwszej połowie było widać, że Astra z tej wymiany wychodzi lepiej, że czuje się u siebie pewniej, swobodniej.

Cios za cios. W 25. minucie na prowadzenie 11:10 mogli wyjść szczypiorniści z Legnicy, lecz Podniżny trafił w słupek z karnego. Wyszli chwilę później, Astra jednak nie podłamała się w końcówce, wręcz przeciwnie!

Do przerwy prowadziliśmy 14:11.

A w 36. już 17:13. Później trzy bramki pod rząd rzucili niestety przyjezdni. W 38. było już tylko 17:16…

W 40. remis 17:17. W ostatnich 20 minutach Legnica była lepsza, bardziej konsekwentna w boiskowych decyzjach. I wygrała 27:24.

Teraz pytanie: co dalej z Astrą? Jest koniec sezonu, zajęliśmy przedostatnie, 13. miejsce w tabeli II ligi. Spadamy? Nie wiadomo. Bo zespoły z III ligi nie bardzo kwapią się, by awansować. Nie wiadomo też, czy jakiś zespół z naszego rejonu z I ligi spadnie. Wszystko okaże się w najbliższym czasie.