15 lat kobiecych łez. LO Mistrzem Licealiady!

W finale podopieczne trenera Radosława Abramczyka pokonały 2:0 VII LO Zielona Góra i zostały Mistrzyniami Licealiady. Łatwo nie było. – Przegrywaliśmy już 8:14 w pierwszym i 15:20 w drugim secie – przyznaje Abramczyk. Po tym jednak poznaje się charakter drużyny – po powrotach

Impreza finałowa licealiady w Lubuskiem odbyła się w czwartek 24 maja w hali „Elektryka”. Nowa Sól po raz kolejny była gospodarzem podobnego wydarzenia. To pokazuje, że w lubuskim szkolnym sporcie (ale nie tylko) jesteśmy doceniani.

Ale bycie gospodarzem to jedynie prestiż. – Jak nie teraz, to kiedy wygramy? Są duże szanse – mówił Radosław Abramczyk, trener naszych zawodniczek i nauczyciel wuefu z „Ogólniaka”

Tym dużo większym prestiżem jest wynik, jaki udało się osiągnąć siatkarkom LO im. K. K. Baczyńskiego. Najpierw zwyciężyły w półfinale, a potem… – Wygraliśmy 2:0 z VII LO Zielona Góra, choć nie było łatwo – przegrywaliśmy już 8:14 w pierwszym i 15:20 w drugim secie, ale końcówki należały do nas. Trzecie miejsce wywalczył Zespół Szkół z Kostrzyna, czwarte dla I LO z Sulęcina – mówi Radosław Abramczyk.

By dojść do rozgrywek finałowych, LO musiało wygrać zawody w powiecie, rejonie i półfinał województwa lubuskiego. To się udało.

Siatkarki z Nowej Soli grały w finale w składzie: Martyna Rygiel, Alicja Wijatkowska, Julia Petreczko, Wiktoria Czujko, Paulina Wróbel, Zofia Osińska, Klaudia Budzińska, Weronika Sadrakuła, Katarzyna Różycka i Weronika Malcher. Zagrały trzy maturzystki.

Abramczyk gra ze swoimi siatkarkami w licealiadzie od 2003 roku. – Były już dwa srebra, trzy brązy. 15 lat starań, walki, kobiecych łez i dźwigania się po porażkach, żeby wreszcie ugryźć to złoto, że tak powiem górnolotnie – z przymrużeniem oka podkreśla trener Abramczyk.

Tydzień wcześniej nasi piłkarze ręczni z „Ogólniaka” również zdobyli złoto licealiady. Do tego tematu wrócimy.