Karate: Czarnecki i Dondajewski z medalami. Kolejnymi

Złoto i srebro – tyle na macie w Rudzie Śląskiej wywalczyli zawodnicy Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. W turnieju brało udział ponad 450 zawodników

W zawodach pod czujnym okiem senseia Zbigniewa Czecha wzięło udział dwóch nowosolan. To był IV Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży w karate kyokushin.

452 zawodników z 31 klubów z południowej Polski brało udział w tychże zmaganiach. Byli też reprezentanci Nowej Soli i Lubuskiego – Bartosz Czarnecki i Igor Dondajewski.

B. Czarnecki w kategorii kumite junior do 75 kg zajął najwyższe miejsce na podium i do domu przywiózł Puchar Śląska. Trudno zliczyć, ile mniej lub bardziej ważnych medali w swojej przygodzie z karate ma ten zawodnik. Jedno jest pewne – mnóstwo, o czym regularnie piszemy na łamach „Tygodnika Krąg”. Duża przyszłość przed nim, jeśli dalej będzie tak ciężko pracował.

Dondajewski, młodszy fighter, również znakomity, w kategorii kumite junior młodszy do 50 kg zajął drugie miejsce i na jego szyi organizatorzy zawiesili srebrny medal.

– W finale Igor stoczył zaciętą walkę, ale niestety przegrał. Młodzi nowosolscy karatecy zebrali kolejne medale – trud i ciężka praca zostały wynagrodzone. Gratuluję im i życzę jeszcze więcej motywacji, ducha walki, determinacji i oczywiście kolejnych sukcesów – podsumowuje Andrzej Czarnecki, trener Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin.