Pogoń i Czarni jak w Lidze Mistrzów [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI]

Takie wyjście mieli piłkarze Pogoni Przyborów i Czarnych Rudno przed meczem w ramach klasy A. Zawodników wyprowadzały dzieci. Potem rozpoczął się mecz. Górą była Pogoń. Po spotkaniu odbył się minifestyn z okazji awansu gospodarzy

Pogoń PrzyborówCzarni Rudno 4:1 (2:0)

Bramki: Pojnar, Huczko, Otulak 2 – Boruszewski

Zespół z Przyborowa przypieczętował awans do okręgówki już dawno, świętować zaczął również już dawno i tak się składa, że jakoś nie może skończyć. Nic dziwnego, wszak to awans historyczny, bo po okrągłych 10 latach.

W sobotę Pogoń grała u siebie z drugą naszą drużyną z klasy A – Czarnymi Rudno. Ten mecz był inny niż wszystkie, był bardziej – by tak rzec – z pompą. Obie drużyny na boisko wyprowadziły dzieciaki. Zupełnie jak w Champions League czy na Mistrzostwach Świata. Zawsze w takich momentach cisną się na usta legendarne słowa „Siary” z „Kilera”. Te o rozmachu.

Ale później zaczęła się boiskowa proza życia. Tzn. proza życia to się rozpoczęła dla Czarnych, poezję układali na boisku gospodarze.

W pierwszej połowie Pogoń absolutnie dominowała. W efekcie prowadziła po 45 minutach 2:0 po bramkach Pojnara z głowy i Huczki, który wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej części Pogoń trochę stanęła, Czarni złapali wiatr w żagle. Strzelili na 2:1, konkretnie na listę strzelców wpisał się Jakub Boruszewski z rzutu karnego. Goście jednak przebudzili się, wzięli sprawy w swoje ręce. Na 3:1 trafił Paweł Otulak, pięknym zresztą strzałem, ale kapitan Pogoni zazwyczaj strzela ładne bramki. Na 4:1 podwyższył również Otulak. Znowuż po urodziwym golu.

Po meczu odbył się minifestyn, na którym zawodnicy i kibice świętowali wspólnie awans do klasy okręgowej. Każdy z piłkarzy i działaczy Pogoni dostał pamiątkową koszulkę i okolicznościowy szalik.