Arka rozbita w sparingu. Falubaz postrzelał w drugiej połowie [DUŻO ZDJĘĆ]

Pierwsze koty za płoty. Arka Nowa Sól wczoraj (środa 18 lipca) rozegrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Nasi przegrali z Falubazem Zielona Góra 1:5

Spadkowicz z III ligi był zespołem dużo lepszym, bardziej poukładanym, przez zdecydowaną większość meczu na boisku dominował. Wynik otworzył w 25. minucie Górski, Arka wyrównała w 42. – autorem gola był Nazar.

Cztery bramki padły w drugiej połowie, kiedy obie drużyny dokonały sporych roszad w składach. Wszystkie cztery gole strzelił niestety Falubaz. Na listę strzelców wpisywali się Okińczyc, Ziętek, Konieczny i Cipior.

Arka po połączeniu z Amatorem Bobrowniki potrzebuje niewątpliwie więcej czasu na zgranie, naukę gry w nowym sytemie (nowosolanie próbowali grać z wahadłowymi na skrzydłach), więc nie ma co wyciągać pochopnych wsniosków. Tym bardziej że to była pierwsza gra kontrolna, a podopieczni Grzegorza Kopernickiego grali z Falubazem – jednym z faworytów do awansu do III ligi.

Dużo więcej o meczu w papierowym wydaniu „Tygodnika Krąg” we wtorek.