Ryszard Biesiada: Przed nimi mnóstwo ważnych imprez

Dwóch biegaczy Astry wzięło udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie. – To młodzi zawodnicy, przed nimi jeszcze mnóstwo imprez na najwyższym poziomie – np. Mistrzostwa Polski – podkreśla Ryszard Biesiada, ich trener

Bardzo dobrze spisał się Jakub Malinowski. W biegu na 3000 metrów zajął 10. miejsce z czasem 9:24:13. – Z tym że to jest chłopak, który jechał tam z 19. wynikiem. W finale startowało 24 zawodników. Wykręcił dobry rezultat, jestem zadowolony. Tym bardziej że Kuba to rocznik 2002, jest o rok młodszy od swoich rywali. To jest pierwszy rok, w którym startuje w juniorach młodszych, tak że jeszcze dużo przed nim. Trzeba podkreślić, że zdobył cztery punkty w rywalizacji dzieci i młodzieży – mówi Ryszard Biesiada, trener MKST Astra Nowa Sól.

W biegu na 2000 m z przeszkodami wystartował również Łukasz Wawrzykowski. – No niestety, tym razem mu ten bieg nie wyszedł. Najpierw uderzył w belkę, a później zaczęły się problemy. Ważne jest to, że start ukończył. Zajął koniec końców 23. miejsce – wspomina chorzowski start trener Biesiada i dodaje: – To młodzi zawodnicy, przed nimi jeszcze mnóstwo imprez na najwyższym poziomie – np. Mistrzostwa Polski. Oni tam pojechali przede wszystkim po naukę, bo to dla nich pierwsza tego typu impreza, wydarzenie o takiej randze. To wszystko robi swoje.

Zawody odbyły się w Chorzowie na pięknym Stadionie Śląskim. – To zdecydowanie najlepszy stadion lekkoatletyczny w Polsce – nie ma wątpliwości Ryszard Biesiada.

Biegacze Astry trenują dalej, nie zwalniają tempa. 13 sierpnia wyjadą na obóz sportowy do Rewala na 10 dni. 26 sierpnia zaś planują start w mityngu w Lesznie.