Jak na gierce. Arka awansowała do kolejnej rundy pucharu [ZDJĘCIA]

Mecz 3. rundy Pucharu Polski między Arką Nowa Sól a Pogonią Świebodzin nie wyglądał nawet jak gra kontrolna. Przypominał treningową gierkę. Goście przyjechali głównie juniorami, a Arka bezlitośnie ich rozstrzelała. Wynik 7:0 mówi wszystko

Arka Nowa Sól – Pogoń Świebodzin 7:0 (5:0)

Bramki: Lewicki 12’ i 39’, Nazar 20’ i 36’, Zawojek 33’, 81’ i 85’

Arka: Alan Stankiewicz (58’ Wykocki) – Nazar, Pojnar, Marek Lewandowski, Kubiak (55’ Adrian Stankiewicz), Rozynek, Walter, Lewicki (46’ Romański), Romaszko (46’ Kieroński), Zawojek, Nitka (ż)

Wielkie strzelanie rozpoczął w 12. minucie Lewicki, piłkę wycofał mu Nazar, a napastnik Arki miał czas: przyjął i oddał strzał – piłka po rękach bramkarza Pogoni wturlała się do bramki. Na 2:0 podwyższył asystent przy pierwszym trafieniu, Nazar minął bramkarza nie miał problemów, by skierować piłkę do pustej bramki. W 33. Zawojek skręcił obrońcę, z prawej nogi strzelił precyzyjnie i Kowal musiał kolejny raz schylać się, żeby wyciągnąć futbolówkę z siatki.

To nie koniec srogiego lania dla świebodzinian.

Już trzy minuty później na 4:0 trafił Nazar po podaniu Zawojka z końcowej linii boiska. Ostatnia w pierwszej części, piąta bramka padła w 39. minucie. Lewicki zagrał klepkę z Rozynkiem, mknął jak burza w kierunku bramki, spojrzał, jak ustawiony jest bramkarz, minął go z łatwością i wpisał się na listę strzelców po raz drugi tego dnia.

Rzeź do przerwy. 5:0 prowadziła Arka.

W drugiej części mecz siadł. Pogoń była zrezygnowana, a nowosolanie nie musieli forsować tempa i tego nie robili.

Dopiero w 81. minucie kibice zobaczyli kolejnego gola. Zawojek strzelił swoją drugą bramkę, a łącznie szóstą w całym meczu. Ten sam piłkarz zakończył ostrzeliwanie w 85. minucie golem na 6:0.

Pogoń była w stanie stworzyć sobie kilka szans w tym meczu, by strzelić bramkę honorową, w pierwszych minutach mogła nawet wyjść na prowadzenie, bo miała dwie dobre sytuacje, ale albo Stankiewicz lub Wykocki w bramce Arki byli na posterunku, albo po prostu brakowało gościom, którzy przyjechali juniorskim składem, skuteczności i cwaniactwa w polu karnym piłkarzy z Nowej Soli.

– Przeciwnik nie postawił nam wysoko poprzeczki – przyznaje Patryk Zawojek. W środę skrzydłowy Arki skompletował hattricka. – To był dla nas łatwy mecz, dużo sytuacji nie wykorzystaliśmy, więc ten wynik mógł być dla nas jeszcze okazalszy. Na pewno chcieliśmy się zrewanżować Pogoni za mecz sprzed dwóch tygodni, ale z drugiej strony wiedzieliśmy też, jakim składem do nas przyjechali – to nie było ich najmocniejsze zestawienie – dodaje Zawojek.

Trener Grzegorz Kopernicki też podkreśla, że o rewanżu za porażkę ligową nie ma mowy, bo przyjezdni grali z Arką w mocno odmłodzonym składzie: – Traktuję to w ramach jednostki treningowej. To był dla nas bardzo łatwy mecz, myślałem, że będzie trudniej, ale przyjechał zbyt młody zespół, by mógł nas ograć. Czekamy już na następnego przeciwnika. Puchar jest dla nas ważny, bo chcemy w każdym meczu wygrywać, więc i w pucharze myślimy o tym, żeby dojść jak najdalej. Terminy rozgrywania meczów i godziny nie są korzystne, zobaczymy, co będzie dalej, na szczęście teraz graliśmy u siebie i nie musieliśmy nigdzie jechać na godz. 16.00, bo też moglibyśmy mieć problem.