„Nie było kim straszyć”. Odra przegrała u siebie [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

2:5 u siebie wygląda brzydko, ale gra nie była aż tak zła, jak wynik podpowiada. Odra Bytom Odrzański przegrała z Pogonią Świebodzin w IV lidze. Widać było brak kilku zawodników. – Nie było kim straszyć – mówi trener Henryk Mazurkiewicz. Bytomianie dwukrotnie wyrównywali stan meczu, koniec końców musieli jednak uznać wyższość rywala

Odra Bytom Odrzański – Pogoń Świebodzin 2:5 (2:2)

Bramki: Krawczyk 31’ i 39’

Odra: Tyźlik – Chłopowiec, Borowiecki, Zubko, K. Konsewicz (75’ Winiarski), Maciej Konsewicz (13’ Kostrzewa), Michał Konsewicz (ż), Krawczyk (62’ Gawlik), Karbowiak (76’ Sauter), Wojtkowiak, Kozłowski

W 19. minucie defensywa Odry przysnęła, Pogoń krótko wykonała róg, poszło dośrodkowanie w pole karne, Tyźlik spóźnił się z wyjściem (a może w ogóle nie powinien wychodzić?), Rafalik uprzedził go i strzelił na 1:0 dla gości. Bytomianie wyrównali po 11 minutach, Michał Konsewicz zagrał idealną piłkę do Krawczyka, który dostawił deskę i wpisał się na listę strzelców. W 34. doskonale z lewej strony wrzucił Topolski, Świtała dostał piłkę na nos, uderzył głową i ponownie musieliśmy gonić. Podopieczni trenera Henryka Mazurkiewicza po raz drugi doprowadzili do remisu w mgnieniu oka – drugiego gola strzelił dobrze dysponowany tego dnia Krawczyk. Później Michał Konsewicz uderzał głową, kibice już się cieszyli, bo piłka leciała w okienko, jednak ostatecznie minęła się z celem.

Do przerwy widzieliśmy więc cztery bramki. Nieźle. A to nie koniec.

Bardzo dobrą szansę, by Odrę wyprowadzić na prowadzenie, miał w 49. minucie Wojtkowiak po dośrodkowaniu Kostrzewy, ale jego strzał głową obronił Hajdasz.

Ostatnie 20 minut należało zdecydowanie do Pogoni. W 70. minucie doświadczony Obuchanicz daje jej trzecią bramkę; w 88. Pawlak podwyższa na 4:2; w doliczonym czasie gry Kobrzycki dobija Odrę, mecz kończy się wynikiem 2:5.

– Zagraliśmy bardzo słabo w obronie – przyznaje trener Mazurkiewicz. – Próbowaliśmy cały czas gonić wynik, przy remisie przydarzył się błąd Michała Chłopowca, naszego bocznego obrońcy – stracił piłkę i Pogoń strzeliła na 3:2. Próbowaliśmy potem atakować, goście to wykorzystywali, mieli bardzo szybkich zawodników z przodu i mądrze nas kontrowali. Następne bramki były konsekwencją tego, że straciliśmy ten remis. Trudno się gra z takimi ubytkami kadrowymi, jakie nas dotknęły. Nie było kim straszyć, zabrakło Lobody, Dziubańskiego, Olczyka, na początku Maciek Konsewicz złapał poważną kontuzję. Trudno załatać dziury po czterech podstawowych piłkarzach. Gdyby Szymon Wojtkowiak strzelił z głowy na 3:2 dla nas, może mecz potoczyłby się inaczej – podsumowuje trener Odry.

W nadchodzący weekend bytomianie pojadą do Kożuchowa na derby z Koroną!

No właśnie, a co u kożuchowian? Nie pojechali ostatnio do Witnicy z powodu braków kadrowych, absencje wynikały z uroczystości rodzinnych, kontuzji, obowiązków zawodników w pracy. – Nasz klub zwracał się dużo wcześniej do zespołu z Witnicy o przełożenie meczu na inny termin – czytamy na FB Korony. Witnica jednak nie zgodziła się i dopisała trzy punkty za walkowera.

Arka Nowa Sól przegrała na wyjeździe z Przylepem 4:1. Gola honorowego strzelił Żurawski. Nowosolan czeka teraz mecz u siebie z Syreną.