Ósemka w finale Mistrzostw Polski!

Oliwia Napieralska i Szymon Radziusz, judocy UKS Ósemka Nowa Sól, wywalczyli awans do finałów Mistrzostw Polski. Na matach zobaczyliśmy najlepszych młodzików z województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i lubuskiego

Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w Judo miały miejsce w Kątach Wrocławskich, odbyły się w niedzielę 23 września. Poziom sportowy? Znakomity. Było na co popatrzeć.

Najlepsi z najlepszych zawodników w swoich kategoriach startowali na trzech matach.

Mamy bardzo dobre informacje: dwoje spośród judoków Ósemki – Oliwia Napieralska i Szymon Radziusz – wywalczyli bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików. Te odbędą się 20 października w Rybniku.

Napieralska była czwarta w kategorii 70 kg, Radziusz zdobył brązowy medal w kat. 73 kg.

Dumny ze swoich podopiecznych – i słusznie! – jest Andrzej Bączykowski, trener Ósemki Nowa Sól. – Nasz makroregion jest bardzo mocny, zawodnicy zdobywają wiele medali z imprez centralnych, więc każdy awans do tej fazy jest naprawdę dużym sukcesem – zaznacza trener Bączykowski.

Pozostaje trzymać kciuki za start Ósemki 20 października! Do tematu wrócimy.