Nie dogonili Pędzących Naleśników. „Bury” i spółka mistrzami! [RELACJA]

Dwa półfinały, dwa rozstrzygnięcia po rzutach karnych – to mówi dużo o emocjach w finałach 15. edycji Turnieju Mikołajkowego im. Radka Druciaka. Ostatecznie w najważniejszym meczu Pędzące Naleśniki pokonały Żelbet 3:0. Brąz dla Niemamocnych

Finały, które rozegraliśmy w ub. niedzielę, były niesamowite. Za nami świetny dzień z halówką na rewelacyjnym poziomie. Przypomnijmy: żeby do niego doszło, wcześniej zagraliśmy trzy dni eliminacyjne. Łącznie w 15. Turnieju Mikołajkowym im. Radka Druciaka wzięło udział 40 zespołów, co daje razem kilkuset piłkarzy. Dużo, prawda?!

Najpierw grupy

Od rana w hali przy ul. Botanicznej rywalizowało 10 zespołów. W grupie A grali Promilkiway, Pędzące Naleśniki, Żelbet Beton Nowa Sól, Bombowiaki i Zamet Przemków; w B w szranki stanęli Niemamocni, Anomalia, Kamszoty, GKS Gromadka i Football Time.

O tym, jak wyrównana była rywalizacja w pierwszej grupie, niech świadczą wyniki pierwszych trzech meczów: trzy remisy, w tym jeden bezbramkowy, co w naszym turnieju zdarza się rzadko. Koniec końców do półfinałów awansowały dwie ekipy: z pierwszego miejsca Pędzące Naleśniki (Maciej Buras, Paweł Otulak i spółka) – zdobyli 10 punktów, a z drugiego Żelbet (m.in. Adam Pojnar, Gracjan Walter, Tomasz Rozynek) – panowie zainkasowali siedem oczek. Trzeci plac zajął Promilkiway, czwarty Bombowiaki, zaś piąty Zamet Przemków.

Nie mniej ciekawie było w grupie B. Niemamocni, nasi przyjaciele ze Sławy na czele z trenerem Markiem Szaferem, pokazali superpiłkę już w eliminacjach. Po nich wielu kibiców upatrywało ich w roli jednego z faworytów do sięgnięcia po złotą kulę. W czterech meczach grupowych w finałach potwierdzili swoje wysokie aspiracje. Już w pierwszym z nich pokonali mistrzów TM sprzed roku – Anomalię. Później zwyciężyli kolejne trzy mecze i z 12 punktami awansowali do półfinału. Przepustkę do gry dalej uzyskali także piłkarze GKS Gromadka, parafrazując jednego z bohaterów głośnego ostatnio serialu – „fajne, eleganckie chłopaki”. W dodatku grające bardzo dobrze w piłkę. Ci piłkarze przeszli niesamowitą drogę w historii występów w naszym turnieju. Zaliczyli olbrzymi progres. Trzecie miejsce w grupie B zajęli Football Time, czwarte Anomalia, a piąte Kamszoty.

Półfinały

Pary półfinałowe ułożyły nam się tak: Żelbet Beton wersus Niemamocni, Naleśniki kontra Gromadka.

I jedno, i drugie spotkanie było fantastyczne. Nie brakowało dramaturgii i zwrotów wydarzeń.

Żelbet do przerwy remisował z Niemamocnymi 0:0. Na początku drugiej połowy strzelił „Rozyn” i zaczęło się robić coraz ciekawiej. Sławianie musieli gonić. Tyle że w 16. minucie Adam Pojnar wyszedł sam na sam i jako że nie zwykł marnować takich sytuacji, na tablicy wyników zrobiło się 2:0. Ale, ale – minutę później Niemamocni strzelili na 2:1, na listę strzelców wpisał się Kacper Koppenhagen! Kiedy wydawało się, że Żelbet dowiezie jednak wynik do końca – miał też sytuacje, by podwyższyć – nagle nieoczekiwany zwrot akcji. Sędzia dyktuje jedenastkę dla Niemamocnych, do piłki podchodzi Bartek Szafer i pewnie wykorzystuje rzut karny. Dodajmy – w ostatniej sekundzie meczu!

W serii jedenastek lepszym, precyzyjniejszym zespołem okazał się Żelbet i to oni zagrali w finale.

A co w drugim spotkaniu półfinałowym? W pierwszej połowie bramki strzelili Amadeusz Żak dla Pędzących i Kamil Susidko dla Gromadki. 1:1. W drugiej nic, cisza, zero, null – chodzi o bramki, bo na boisku to się działo. Cóż, znowu potrzebne były karne. Lepiej wykonywali je Naleśniki i zameldowali się w finale.

Pędzący mistrzowie

Przed finałem zagraliśmy mecz o trzecie miejsce. Do przerwy Niemamocni prowadzili 3:1, ostatecznie po 20 minutach, czyli po pełnym dystansie, wygrali 8:3 z GKS Gromadka.

Finał Żelbet – Naleśniki: widać było w tym starciu, że Żelbet złapał w drugiej połowie zadyszkę, brakowało im pary. Strzelanie rozpoczął w drugiej połowie Dawid Cieśla, który w 14. minucie trafił na 1:0 dla Pędzących. W 18. piłka niefortunnie odbiła się od Marcina Bajorskiego i wpadła do siatki Żelbetu. Na 3:0 w samej końcówce podwyższył Dawid Cieśla.

Tak też się skończyło. Panie i panowie, Pędzące Naleśniki mistrzem Turnieju Mikołajkowego im. Radka Druciaka w Roku Pańskim 2018. Brawo! Wielkie brawa również dla przegranych – zawodników Żelbetu. Co roku dosłownie małe niuanse sprawiają, że ostatecznie nie mogą wznieść pucharu. Jeszcze będziecie mieli okazję.

Dziękujemy!

Turniej Mikołajkowy to wydarzenie charytatywne, co roku gramy dla kogoś. Jego organizatorem jest „Tygodnik Krąg”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Marek Grzelka. W tej edycji pomaga nam Nowosolska Paczka. Za zebrane w 15. edycji pieniądze – prawie 10 tys. zł – kupimy świąteczne prezenty dla dzieci ze szpitala psychiatrycznego w Zaborze, do tego doposażymy szpital w sprzęt sportowo-terapeutyczny. Do dzieciaków pojedziemy z upominkami w pierwszy dzień świąt; dzięki pieniądzom zorganizujemy też z NP wigilię dla samotnych seniorów z Nowej Soli.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy dołożyli choć małą cegiełkę do tego turnieju. Słowa podziękowania kierujemy do Grzegorza Roguli, szefa MOSiR-u, i jego pracowników. Bez nich to wszystko po prostu by się nie udało. Wielkie dzięki dla szefa naszej wielkiej orkiestry piłkarskiej pomocy, który w hali spędził ostatnio kilkadziesiąt godzin i czujnym okiem wszystkiego doglądał – mowa o Marku Grzelce. Dziękujemy Marcinowi Mańkowskiemu i jego kapeli z Nowosolskiej Paczki – za to, że pomożecie nam teraz kupić prezenty i je przekazać.

Szacunek i olbrzymie podziękowania dla naszych sponsorów: HTI Zachód, Perinatea Centrum Medyczne, Tomasz Makowski i MFC, Footballtime.pl, Anomalia, Klimat Bistro, Eligiusz Balcerzak, Pensjonat Korona, MMA-BUD Usługi Budowlano-Remontowe, Centrum Inwestycyjne, Radek Melcer, Sanae Ossa – Ortopedia, PBiU Zenon Gurban, Adrian Gurban S.C. Jesteście wielcy!

Osobne podziękowania dla kibiców za to, że chciało wam się wpaść i dopingować naszych piłkarzy, a przy okazji wrzucić coś do puszki.

A teraz najważniejsze: bardzo dziękujemy Wam, Drodzy Piłkarze. Bez Was moglibyśmy sobie pograć, ale w Fifę. Znowu zrobiliśmy wspólnie coś dobrego.

Puenta niech będzie taka: widzimy się za rok na 16. edycji Turnieju Mikołajkowego im. Radka Druciaka!

Zwycięzcy TM 2018:

1. Pędzące Naleśniki: Daniel Cieśla, Maciej Buras, Dawid Cieśla, Paweł Rudnicki, Piotr Marczewski, Łukasz Cygan, Paweł Otulak, Michał Hamera, Amadeusz Żak;

2. Żelbet: Michał Oborski, Marek Stańko, Marek Lewandowski, Adam Pojnar, Gracjan Walter, Tomasz Rozynek, Marcin Bajorski, Robert Bączek, Jakub Pawlikowski;

3. Niemamocni: Damian Koppenhagen, Kacper Koppenhagen, Mikołaj Ulanicki, Paweł Wieczorek, Radosław Szafer, Kacper Oberc, Bartek Szafer, Marek Szafer.

Najlepszy strzelec: Damian Koppenhagen;

Najlepszy bramkarz: Daniel Cieśla.