Pomarańczowe nadzieje szarpały się dla Polski

Cały świat zjechał do Oleśnicy na Turniej Nadziei Olimpijskich. Pojechali tam też judocy Olimpu Nowa Sól. Jak im poszło?

Zawody odbyły się w kategorii juniora młodszego. Rywalizowało ok. 350 zawodników z 10 krajów. Reprezentacje Czech, Słowacji, Węgier, Kazachstanu, Gruzji, Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemiec, Holandii i Polski walczyły w punktacji drużynowej.

Polską kadrę reprezentowali judocy Olimpu Nowa Sól, klubu przy „Nitkach”. Najlepiej poradziła sobie Agata Pałka, w kat. 63 kg zdobyła złoto. Trzecia była inna Pomarańcza – Zuzanna Pietrzak (48 kg). – Bardzo ładnie zaprezentował się Norbert Losiak, który po pięciu walkach zajął miejsce siódme. Szymon Markowski (90 kg) zakończył walki w repasażach na dziewiątym miejscu. Drugiego dnia walczyło ponad 300 juniorów i juniorek. Brąz wywalczył Amadeusz Lewandowicz (+100 kg). Niewiele do podium zabrakło Patrycji Szocie w 70 kg, która zajęła piątą lokatę. Po czterech walkach miejsce siódme zajął Jakub Kubicki (60 kg). W kategorii do 48 kg siódma była juniorka młodsza Zuzia Pietrzak – podsumowuje turniej Dariusz Giedziun, trener Olimpu.

Pomarańczowi nie zapomnieli na turnieju o swoim trenerze, który w niedzielę obchodził urodziny i dostał od nich życzenia i prezenty.

Co więcej w Olimpie? Norbert Losiak 20 listopada był u Waldemara Wrześniaka, wtedy jeszcze starosty powiatu nowosolskiego (nowym starostą została Iwona Brzozowska, o tym też piszemy w aktualnym numerze „TK” – red.). Losiak podzielił się wrażeniami po Mistrzostwach Polski Młodzików, dostał specjalne podziękowania i nagrody rzeczowe. Upominek starosta wręczył też trenerowi Giedziunowi.

Ostatnio Norbert Losiak miał bardzo intensywny sportowo okres – Puchar Polski Juniorów Młodszych w Bytomiu, w którym zajął piąte miejsce, do tego mocno Wicemistrza Polski zajmowały przygotowania do Turnieju Nadziei Olimpijskich.