Grand Prix w pingla: Jackowski, Belardo i Cybulski najlepsi [ZDJĘCIA]

Wystartowało Grand Prix Nowej Soli w tenisie stołowym. Za nami pierwszy turniej, a już w najbliższą sobotę 19 stycznia pingpongiści ponownie zameldują się w hali przy ul. Św. Barbary

W kategorii seniorzy wystartowało 10 tenisistów stołowych. Pierwsze miejsce zajął i 16 punktów do generalki zainkasował Tomasz Jackowski z Zielonej Góry. Podium wypełnili jeszcze reprezentanci UKS Dziesiątka Nowa Sól – drugi był nowosolanin Piotr Kupciw, a trzeci Eryk Abrusewicz.

Co w oldbojach młodszych? Piłeczkę odbijało siedem osób. Zwyciężył Paolo Belardo z Dziesiątki, za nim uplasowali się kolejno Bogusław Gierlach (Dziesiątka) i Wojciech Starszak z Łagowa Lubuskiego.

Oldboje starsi: najlepszy okazał się łagowianin Zbigniew Cybulski, na drugim miejscu zakończył zmagania Leszek Mikołajczuk z Żar, na trzecim Leszek Ardelii z UKS Mirotka Mirocin Dolny. W tej kategorii rywalizowało 12 zawodników.

Turniej, który odbył się w zeszłą sobotę w hali MOSiR przy ul. Św. Barbary, to oczywiście dopiero początek Grand Prix Nowej Soli. Zmagania rokrocznie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przed nami kolejne turnieje. Już w nadchodzącą sobotę 19 stycznia ponownie zobaczymy pingpongistów w akcji. Później jeszcze 23 lutego, 2 marca i 9 marca – tego dnia odbędą się finały rozgrywek.

Początek turnieju zawsze o godz. 9.30 (młodzieżowcy i seniorzy) i o 11.00 (oldboje).