Bieg Tropem Wilczym: Tak czcili wyklętych [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Po raz czwarty w Kożuchowie odbył się bieg Tropem Wilczym. Ma na celu upamiętnienie żołnierzy wyklętych

Bieg wystartował punktualnie o godz. 14.30 w niedzielę spod Baszty Krośnieńskiej. Sportowcy mogli wybrać dwa dystanse – 2 i 6 km. Biegli kożuchowskimi ulicami.

Bieg na 2 km wśród kobiet wygrała Hanna Maj z czasem 8:10. Drugie miejsce (8:29) zajęła Weronika Minta, a trzecie (8:35) Marta Klimkiewicz.

W open na 2 km mężczyzn zwyciężył Robert Szombierski – czas 6:03. Gabriel Draczyński był drugi z wynikiem 6:17. Najniższy stopień podium uzupełnił Konrad Ratajczak z KB Wikon – 7:24. Miejsce czwarte: Szymon Budek z Nowej Soli – 7:52.

Open kobiet, 6 km: pierwsze miejsce wywalczyła nowosolanka Karolina Makałowska – 25:41, wyprzedziła Kingę Wójcik (26:48) i Justynę Kozłowską z Wikonu (27:18).

Open mężczyzn, 6 km: wygrał Paweł Szatkowski z czasem 21:35, drugie miejsce dla Dacjana Rzeźnika (22:12), trzecie – Artur Błażejewski (22:39). Paweł Głowacki z Wikonu otarł się o podium, był czwarty (22:55).

Bieg ukończyło łącznie ok. 110 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Po biegu było spotkanie przy ognisku i ciepły posiłek. Na imprezie stawili się też żołnierze 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania.