Falstart Czarnych Rudno [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

– To był słaby mecz w zasadzie z obu stron – mówi gorzko Krzysztof Karpiński, trener Czarnych. Jego zespół w sobotę wznowił rozgrywki klasy A. Nasi przegrali z Odrą Klenica

Czarni Rudno – Odra Klenica 1:3 (1:1)

Bramka: Kucharczyk 17’

Czarni: Szatkowski – Kucharczyk (55’ Buczak (ż)), Bartyzel, Juncewicz (75’ Gębala), Musidlak (55’ Nędzyk), Aleksandrowicz (ż), Barski (75’ Bernas), Boruszewski, Karpiński, Kasper (ż)(83’ Zięba), Sobczak

W 17. minucie wynik otworzył Tomasz Kucharczyk, nowy zawodnik Czarnych. Obrońca Klenicy mógł wcześniej wybić piłkę i byłoby pozamiatane, zaczęła się zabawa, karuzela, a najprzytomniej zachował się w niej Kucharczyk pakując piłkę do siatki. Goście wyrównali w 24. minucie, konkretnie Mateusz Stelmaszyński po uderzeniu głową.

Do przerwy więcej bramek nie widzieliśmy.

Ale po niej już tak. Niestety, dwa gole zdobyła Odra. W 72. błąd Szymona Kaspra, faulem w polu karnym próbował ratować sytuację Adrian Aleksandrowicz, sędzia musiał wskazać wapno. Do piłki podszedł Kamil Czernikarz, kopnął, trafił. Gorzej – po trzech minutach Czarni tracą trzecią bramkę. Łukasz Malus wygrywa pojedynek w powietrzu i nasze straty są większe.

Do końca meczu żadna ze stron nie powiększyła swojej zdobyczy. Czarni – Klenica 1:3.

– To był słaby mecz w zasadzie z obu stron – mówi Krzysztof Karpiński, trener Czarnych. – Rzut karny chyba rozstrzygnął wszystko, ale to był sprawiedliwy karny. Później już graliśmy niepotrzebnie długie piłki, a oni tylko na to czekali. Druga połowa była w naszym wykonaniu słabsza. Nie wiem, z czego to wynika, bo miałem ludzi na zmiany. Na pewno nie z braku siły.

Trener Karpiński zaznacza, że w okresie przygotowawczym do wiosny frekwencja na treningach w Rudnie była słaba: – Przed startem rundy, już pod koniec przygotowań pojawiało się nieco więcej zawodników na treningach, a tak po 8-10 osób. Nie dało się zrobić na zajęciach wszystkiego, co sobie planowaliśmy.

Jeśli chodzi o roszady kadrowe, z Czarnych odszedł Przemysław Kowalczyk, który został grającym trenerem Błękitnych Lubięcin. Zespół z Rudna wzmocnił Mateusz Juncewicz, Karol Bartyzel, Tomasz Kucharczyk i Bartłomiej Musidlak. – Nowi zawodnicy w sobotę zaprezentowali się nieźle, nie mogę mieć do nich pretensji. Każdy starał się na tyle, na ile mógł. Nie zwieszamy z głowy, ale szkoda, że przegraliśmy u siebie na inaugurację. W meczach w Rudnie musimy regularnie punktować – puentuje szkoleniowiec Czarnych.