Motorynka Tomka Rozynka. Dowiezie Arkę do utrzymania? [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

Sytuacja Arki w IV lidze dalej jest bardzo trudna, ale wygraną z Lubuszaninem przedłużyliśmy sobie szanse na utrzymanie. Niestety, przegrała Korona. A Odra pokazała charakter z Przybyszowem

Arka Nowa Sól – Lubuszanin Drezdenko 4:2 (2:2)

Bramki: Nazar 13’, Moroz 42’ (s), Zawojek 71’, Rozynek 78’

Arka: Alan Stankiewicz – Romaszko (46’ Walter), Reus (ż)(87’ Adrian Stankiewicz), Dębiczak, Kubiak, Lewicki, Nazar (55’ Rozynek), Nitka (85’ Kieroński), Rytwiński, Wilczyński (ż), Zawojek (90+ Lewandowski)

Mecz Arki z Lubuszaninem zaczął się doskonale dla gospodarzy. W 13. minucie na 1:0 trafił Nazar. Później było gorzej. W 27. i 37. bramki dla gości strzelił Głowaczewski. W końcówce pierwszej części Lubuszanin nam pomógł, Moroz wpakował piłkę do własnej siatki.

Do przerwy 2:2.

W drugiej połowie widać było determinację Arki, by trzy punkty zostały jednak w Nowej Soli. W 71. minucie na 3:2 ukłuł Zawojek! A już siedem minut później Tomasz Rozynek podwyższył na 4:2.

Do końca meczu graliśmy rozsądnie, staraliśmy się maksymalnie przedłużać momenty wznowień i utrzymywać się przy piłce. To dało efekt. Arka – Lubuszanin 4:2.

– To było kluczowe spotkanie dla obu ekip – ma tego świadomość Bogumił Potażnik, trener Arki. – Wygrana dawała jeszcze szanse na rywalizację o ligowy byt. Oczywiście wewnętrznie mam satysfakcję ze zwycięstwa, bo byliśmy już w piekle, ale kilka dobrych fragmentów w grze pozwoliło na zdobycie zwycięskich bramek.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”