ME: Hołdak i Michalak wracają z nowym doświadczeniem

Za nami Mistrzostwa Europy juniorów w kajakarstwie. Na dwójce Krystian Hołdak i Gracjan Michalak zajęli 14. miejsce w Europie, a w czwórce zakończyli wyścig na siódmym miejscu

Nowosolanie z Kajakowego Klubu Sportowego reprezentowali kraj na Mistrzostwach Europy juniorów w Račicach. O ich wyjeździe do Czech pisaliśmy w poprzednim numerze „Tygodnika Krąg”. – Czy jest stres przed mistrzostwami? Na razie o tym nie myślimy – mówił Krystian Hołdak. – Teraz skupiamy się całkowicie na trenowaniu. Stres będzie na samych zawodach, bez niego się nie obejdzie. Teraz ciężka praca i powoli do przodu.

Ich klubowy trener Dariusz Cichocki podkreślał: – To są młodzi zawodnicy, ścigają się ze starszymi. Jeśli zrobią finał w dwójce, powalczą w tym finale i będzie medal, to dla mnie to będzie naprawdę superniespodzianka, bo tak jak mówię – to jest młoda osada, która dopiero zdobywa doświadczenie. To ich pierwsze Mistrzostwa Europy i myślę, że nie ostatnie. Jak dobrze na nich wypadną, sądzę, że dostaną powołania na Mistrzostwa Świata, gdzie absolutny top będzie walczył o medale.

Zawody odbyły się w ub. tygodniu. W C2 na 1000 m Hołdak i Gracjan Michalak zajęli 14. miejsce. Reprezentacja, w której płynęli też nowosolanie, zajęła również siódme miejsce w C4 na 500 m.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”