Jakub wygrywa w Sławie

II Bieg Witosławy nad Jeziorem Sławki wygrał nowosolanin Jakub Wawrzykowski

W zawodach wzięły udział 64 osoby. Dystans prawie 11 kilometrów w czasie 38 minut, czyli tego dnia najszybciej, pokonał Jakub Wawrzykowski z Nowej Soli. – Trasa była trudna, ale też ze świetną atmosferą kibiców – podkreśla Jakub, którego wyróżniono w kategorii głównej, ale też wiekowej M16.

Na starcie nie zabrakło przedstawicieli Nowosolskiej Grupy Biegowej, z których najlepiej wypadli Tytus Gołębiewski i Sławomir Sasor. Ten pierwszy z czasem 46.55 był 8., a drugi z wynikiem 47.21 zajął miejsce 10. Pozostali zawodnicy NGB, którzy w Sławie zmagali się z kilometrami i wysoką temperaturą, to: Tomasz Tycner (25. m.), Maciej Wajsberg (26.), Adam Chorążyk (30.) i Dorota Witko (48.). Ostatnia dwójka zajęła 1. miejsca w kategoriach wiekowych – M50 i K50.