17-latek uratował Arkę, a Reus dał Koronie euforię [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

Nowosolanie zagrali słabą drugą połowę z Piastem, w 83. minucie goście strzelili na 1:1. Ale po chwili bramkę zdobył Dawid Matysik i Arka zainkasowała trzy punkty. Podobnie jak Korona, która w IV lidze wygrała rzutem na taśmę w Zbąszynku

Arka Nowa Sól – Piast Czerwieńsk 2:1 (1:0)

Bramki: Zawojek 5’, Matysik 86’

Arka: Alan Stankiewicz – Ekiert, Kubiak, Dykta, Bajorski (70’ Sztopel), Nazar (77’ Matysik), Walter, Pojnar, Rozynek, Adrian Stankiewicz (ż), Zawojek

Tydzień temu podopieczni Mieczysława Sobczaka przegrali 3:1 w Szprotawie. Mecz w ub. sobotę z Piastem Czerwieńsk zaczęli bardzo dobrze. Już w 5. minucie wrzutkę Gracjana Waltera ze stałego fragmentu wykorzystał Patryk Zawojek, który w polu karnym wyskoczył najwyżej. Arka w pierwszej części prowadziła grę i mogła podwyższyć wynik. Piast odstawał, nie potrafił sprostać wymaganiom gospodarzy.

W drugiej połowie zmieniło się wszystko.

Arka słabła, a przyjezdni gonili, przejęli inicjatywę. Stworzyli sobie kilka szans. Przykład? W 71. minucie tylko świetna interwencja Alana Stankiewicza zapobiegła stracie gola przez nowosolan. 10 minut później minimalnie pomylił się Tomasz Rozynek, mogło być po meczu. W 83. bardzo złe wieści dla nas – Przemysław Sztopel fauluje w szesnastce napastnika gości, Marcin Wawrzyniak wykorzystuje jedenastkę i jest 1:1.

Trener Sobczak miał nosa w 77. minucie – wtedy na boisko wpuścił Dawida Matysika. 17-latek w 86. minucie dostał podanie od Zawojka, uderzył, a piłka po rykoszecie kompletnie zmyliła golkipera Piasta. Końcówka była nerwowa, ale po ostatnim gwizdku w końcu mogliśmy odetchnąć.

Arka pokonała Piasta 2:1. – Graliśmy z bardzo trudnym przeciwnikiem, goście byli dobrze zorganizowani, wybiegani i waleczni, nie odpuszczali żadnej piłki – mówi trener Sobczak. – Niestety, widać, że po dobrym początku mamy problemy z kondycją. Troszeczkę nam się posypała kadra, bo mamy dużo kontuzji i nie mam zmienników. To może być na usprawiedliwienie, ale przyznam szczerze, że po prostu nie powinniśmy tak grać. Gdyby ten mecz skończył się remisem, to byłby wynik sprawiedliwy.

Z bramki zadowolony jest Dawid Matysik. Do zespołu z Nowej Soli wrócił po roku w Falubazie Zielona Góra: – Tam piłkarsko okrzepłem. W Arce chłopaki przyjęli mnie dobrze, jest atmosfera do grania, wszyscy się dogadujemy. Bardzo się cieszę, bo to mój debiutancki gol w Arce i mam nadzieję, że to mnie napędzi na przyszłość. Warunki do grania były dziś trudne. Na początku wszystko szło na naszą korzyść, ale po bramce na 1:1 zrobiła się kopanina. Musimy dalej trenować i iść do przodu.

Inne mecze w klasie okręgowej: Pogoń Przyborów wygrała w Ochli 3:1, bramki: Piotr Serafin, Konrad Gabiga, Maciej Buras; Odra Bytom Odrzański pokonała w Sieniawie Deltę 4:1, gole: dwa Maciej Konsewicz, Michał Konsewicz i Tomasz Gawlik; Mieszko Konotop przegrał z Unią Żary Kunice 3:1, honorowa bramka: Adrian Łukaszyn.

***

Korona Kożuchów wygrała w IV lidze w Zbąszynku 1:0. Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Mateusz Reus. – Takie zwycięstwa smakują najbardziej – uśmiecha się Marcin Janik, trener Korony. – Cała drużyna mocno pracowała na ten wynik. Pierwsza połowa zdecydowanie pod nasze dyktando, mieliśmy sytuacje, ale w drugiej części przeważała już Syrena – miała dwie bardzo dobre okazje i nie wykorzystała ich. I to my zadaliśmy decydujący cios w 91. minucie. Kuba Czerniawski wrzucił, Mateusz Buganik przedłużył, a Mati Reus strzelił na 1:0.

Janika cieszy początek sezonu, ale jednocześnie przyznaje, że punktów można było zdobyć więcej: – Mogliśmy się pokusić o komplet z Meprozetem czy punkty z Iłową, ale jest okej. Trzeba brać pod uwagę to, że na początku mamy łatwiejszy terminarz, a kolejne trzy-cztery mecze gramy z zespołami z górnej części tabeli. One pokażą, w którym miejscu jesteśmy obecnie.