Drugie miejsce w turnieju winobraniowym. Czas na Międzyrzecz

Koliberki wzięły udział w winobraniowym turnieju siatkarskim. Nasi siatkarze zmierzyli się na boisku z drużynami z Zielonej Góry, Bielawy i Legnicy

W minioną sobotę odbył się tradycyjny towarzyski turniej siatkarski z okazji Winobrania. Zmierzyły się ze sobą drużyny, które już za chwilę rozpoczną rywalizację w jednej grupie II ligi.

W szranki ze sobą stanęły zespoły z: Zielonej Góry, Nowej Soli, Legnicy i Bielawy. Zawodnicy grali dwa sety, w przypadku remisu rozstrzygający był tie break. Pierwszy mecz Astra zagrała z AZS Zielona Góra. Nasi siatkarze nie weszli w grę z impetem i pozwolili gospodarzowi na dominację, przegraliśmy 17:25. W drugim nie daliśmy już szans rywalowi wygrywając 25:16, ale w tie breaku ponownie przegraliśmy 12:15.

W kolejnym spotkaniu stanęliśmy naprzeciw drużyny z Bielawy. Nie było wątpliwości, że podczas tego meczu to my dyktujemy warunki. W pierwszym secie wygraliśmy z Bielawianką 25:21, w drugim 26:16.

Rozgrzani przystąpiliśmy bez przerwy do kolejnego spotkania z Ikarem Legnica. W pierwszej partii zwyciężyliśmy 25:22, w drugim zawodników z Dolnego Śląska pokonaliśmy 25:17. W całym turnieju nowosolanie zajęli drugie miejsce. Tuż za gospodarzami.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”