Karate: Dwa turnieje i kasa z Klubu. Słowem: dzieje się!

Nowosolski Klub Karate Kyokushin startował w Wołowie i w Bydgoszczy. Karatecy uczestniczyli też ostatnio w rządowym programie Klub, dzięki któremu dostali kasę na m.in. sprzęt. A Bartosz Czarnecki w tym tygodniu pojechał na Mistrzostwa Europy

Starsi karatecy pojechali do Bydgoszczy na Young Oyama’s Cup. Walczyło 280 zawodników z 27 miast. Stoczyli łącznie 209 pojedynków, było 25 kategorii wiekowo-wagowych. – Turniej stał na bardzo dobrym poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym – mówi Andrzej Czarnecki, trener NKKK. – Nasi zawodnicy zaprezentowali się świetnie, zostawili serducho na tatami podczas walk kumite i kata.

Od nas startowali: Julia Lewandowska, Julia Dudek, Igor i Michał Dondajewscy, Adam Kasprzak i Łukasz Podpora. W kata trzecie miejsce zajęli Julia Lewandowska i Michał Dondajewski. W kumite bracia Dondajewscy, Lewandowska, Dudek i Podpora również zdobyli brąz. – Po bardzo trudnych, zaciętych walkach – precyzuje Czarnecki. – Tym razem odrobiny szczęścia zabrakło naszemu juniorowi Adamowi Kasprzakowi – uplasował się tuż za podium. Gratulujemy zawodnikom wyników i postawy. Nie osiadamy na laurach i zwiększamy tempo przygotowań do listopadowych startów.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”