Powrót Arki do IV ligi: Błysk Zawojka, profesura Ekierta [ZDJĘCIA]

Na starcie nowego sezonu Arka pokonała u siebie Tęczę. Byliśmy w tym meczu cierpliwi, worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. Powrót do IV ligi należy uznać za udany

Arka Nowa Sól – Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 3:0 (0:0)

Bramki: Zawojek 47’ i 70’, Ekiert 80’

Arka: Sala – Uścio, Tomczak, Piotr Dykta, Walter, Paweł Dykta (35’ Kasprzyk), Żurawski (85’ Greszta), Dębiczak, Ajryś, Nazar (77’ Ekiert), Zawojek (ż)(87’ B. Stankiewicz)

Tuż przed meczem zarząd Arki uhonorował Jacka Kaźmierczaka, który niedawno zrezygnował z funkcji prezesa klubu. Działacze podziękowali mu za to, co udało mu się zrobić przez ostatni rok.

Dla nowosolan potyczka z Tęczą była wyjątkowa, bo po roku wróciliśmy do IV ligi. Po drugie, lokalnie dawno nie widzieliśmy rozgrywek piłkarskich z powodu pandemii koronawirusa.

Ale po Arce nie było widać jakiejś wielkiej rdzy ringowej. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę i mieliśmy kilka okazji – szczególnie Patryk Zawojek – by strzelić na 1:0.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”