Karate: Bartosz Czarnecki wicemistrzem Polski!

Zawodnik Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin zdobył dwa krążki na prestiżowej imprezie w Zielonce koło Warszawy. W zawodach startował też Igor Dondajewski, kolejny fighter NKKK. – Regularny trening i pasja owocują wspaniałymi efektami – podkreśla prezes klubu Andrzej Czarnecki

To była, można powiedzieć, impreza podwójna – jednocześnie mistrzostwa Polski juniorów (16-17 lat) i mistrzostwa kraju młodzieżowców (18-21 lat). W sobotę w Zielonce stawiło się 180 fighterów. Nową Sól reprezentowali utalentowani juniorzy Bartosz Czarnecki i Igor Dondajewski.

– Ze względu na obostrzenia sanitarne turniej został podzielony na dwie części – tłumaczy Andrzej Czarnecki, prezes Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. – Jako pierwsi na matę wyszli zawodnicy z U-21, a później juniorzy. W pierwszej rozgrywanej konkurencji – kata – Igor

Dondajewski w eliminacjach uplasował się poza strefą finałową. Bartosz swoim wykonaniem kata zdobył najwyższe sędziowskie noty i zajął w eliminacjach pierwsze miejsce wśród 19 uczestników.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”