Siatkówka: Astra wygrała z Wałbrzychem i wskoczyła na fotel lidera

To był spacerek, ale z małą zadyszką w trzecim secie. Liczy się jednak efekt – Astra Nowa Sól pokonała Chełmca Wałbrzych 3:0 i rozgościła się w fotelu lidera

Astra Nowa Sól – Chełmiec Wałbrzych 3:0 (25:16, 25:21, 25:21)

Kolejne spotkanie rundy jesiennej odbyło się bez kibiców. Szefostwo nowosolskiego klubu zrobiło relację na żywo w internecie. W pierwszym składzie wyszli na boisko: Mateusz Ruciński, Piotr Trzeciak, Paweł Skibicki, Fryderyk Polus, Marcin Brzeziński, Alan Goltz i Bartosz Odwarzny. Klub kibica zadbał o wspólne oglądanie i przeżywanie emocji za pośrednictwem platformy internetowej Teams.

W pierwszym secie poszło bardzo sprawnie. Siatkarze z Wałbrzycha nie stawiali większego oporu. – Zależało nam, żeby pokazać przeciwnikowi silną i zdecydowaną grę. Na poważnie podeszliśmy do tego spotkania. Wiedzieliśmy, że Wałbrzych w meczu z Oławą pokazał solidną siatkówkę – mówi Wiktor Zasowski, trener Astry. Nowosolanie w pierwszym secie systematycznie zwiększali swoją przewagę wygrywając 25:16.

Do drugiego seta nowosolscy zawodnicy podeszli z większym spokojem. Nad przeciwnikiem górowali do początku starcia, prowadząc już sześcioma punktami. Trener Zasowski przeprowadził zmiany, na boisku pojawili się młodsi siatkarze. To pozwoliło przeciwnikowi nadrobić kilka punktów. Dlatego na parkiet wrócił pierwszy skład i tym sposobem dowieźliśmy wygraną do końca – 25:21.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”