Falstart Korony i cios Kacpra Ciosa, który dał Arce trzy punkty

– Za nasz występ ze Spójnią jest mi najzwyczajniej wstyd – mówi po porażce u siebie na starcie wiosny trener Korony Marcin Janik. W Arce nastroje są inne – zespół pokonał Tęczę, a pierwszy cios zadał w debiucie Kacper Cios

Korona Kożuchów – Spójnia Ośno Lubuskie 0:3 (0:1)

Korona: Krajewski – Ciebień (ż), Sztopel (70’ Nitka), Grochowski, Cieśla, Buganik, Adamowski (46’ Żak), Reus (70’ Poterała), Loboda, Tkacz (75’ Obst), Kondrat

Zespołowi z Kożuchowa trudno przełknąć porażkę na inaugurację rundy wiosennej w IV lidze, bo w sobotę Koronie na boisku nic się nie kleiło. Wynik meczu w 35. minucie otworzył Michał Dyc, który strzelił na 1:0 dla Spójni. Kolejne dwie bramki goście zdobyli już w drugiej połowie. Najpierw w 70. minucie wynik podwyższył Paweł Gurgul, a trzy minuty później na 3:0 trafił Sebastian Fabiański.

Marcin Janik, trener Korony, po meczu nie krył rozgoryczenia: – Czego nam dzisiaj zabrakło? Tak naprawdę wszystkiego. Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie start rundy rewanżowej. Wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Nic u nas nie funkcjonowało i wiem, że to jest już utarte stwierdzenie, ale musimy z tej porażki wyciągnąć wnioski. Trzeba się obudzić, bo tak, jak było dzisiaj, być nie może.

Trener Janik podkreśla, że punktem wyjścia, jeśli chodzi o pozytywne scenariusze w sporcie, są zaangażowanie i determinacja. – Jeśli tego brakuje, to trudno mówić o innych elementach: technice, taktyce i planie na mecz – dodaje szkoleniowiec Korony. – Za nasz występ ze Spójnią jest mi najzwyczajniej wstyd.

Marcin Janik

Szkoda szczególnie sytuacji Mykyty Lobody, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i mógł strzelić na 1:1. Wtedy mecz mógłby wyglądać nieco inaczej. Tak się jednak nie stało. – Z drugiej strony czy to zmieniłoby rzeczywiście obraz gry? To wróżenie z fusów. Zespół z Ośna był lepszy, strzelił trzy bramki i zasłużenie wygrał – ocenia Marcin Janik.

Teraz nasi pojadą do Słubic na mecz z Polonią. Jesienią w Kożuchowie wygraliśmy z nią 3:0. – Myślę, że poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej niż ze Spójnią. Ale nie chciałbym się skupiać na przeciwniku, my po prostu musimy zacząć grać swoją piłkę. Jeśli nie będziemy jej grali, to mecz z każdą drużyną będzie dla nas trudny – zwraca uwagę trener Janik.

I dodaje: – Ten zimny prysznic musi nas obudzić.

Tęcza Krosno Odrzańskie – Arka Nowa Sól 0:2 (0:0)

Bramki: Cios 62’, Matysik (90+)

Arka: Korotyszewski – Rozynek, Walter, Greszta, Nazar (25’ Matysik), Kubiak, Dębiczak, Paweł Dykta (55’ B. Stankiewicz), Przejczowski, Cios, Kmiećkowiak

Arka Nowa Sól w piątkowy wieczór na FB podała oficjalne informacje dotyczące transferów. Zespół wzmocnili: Marcin Korotyszewski, Tomasz Kmiećkowiak (wcześniej Odra Bytom Odrzański), Dawid Matysik (powrót z wypożyczenia w Koronie Kożuchów), Piotr Przejczowski (z Syreny Zbąszynek), Kacper Cios (Zagłębie Lubin U-19) i Patryk Morawski (z Górnika Polkowice, a ostatnio grający w Apisie Jędrzychowice).

Kilka osób z Arki odeszło, o czym już pisaliśmy w „TK”. We wpisie klubu czytamy: „Bartek Żurawski zagra wiosną w barwach zielonogórskiej Lechii. Marek Lewandowski w tym tygodniu zdecydował, że kolejne cztery miesiące chce zagrać dla Czarnych Drągowina. Marcin Bajorski na wiosenne mecze wdzieje trykot GKS Siedlisko. To są na dziś definitywne i ostateczne odejścia z zespołu seniorów potwierdzone stosownymi dokumentami”.

Ale…: „Na stanie zostali nam zawodnicy, których prawdopodobnie nie zobaczymy w żadnym zespole, również w naszym. To Piotr Dykta, Mariusz Ekiert, Arek Gallewicz i Alan Stankiewicz. Ale choć okienko jest zamknięte, do końca drzwi tu nie zamykamy”.

Arka wiosnę przywitała świetnie, pokonała Tęczę w Krośnie 2:0. Gole strzelała w drugiej połowie.

Pierwszego zdobył w debiucie Kacper Cios, a później dzieła dokończył Dawid Matysik.

W 21. kolejce nowosolanie zagrają na wyjeździe z Odrą Nietków.