Niedosyt Czarnych Rudno. LZPN ogłosił dwutygodniowy lockdown w piłce

Czarni Rudno mogli z Klenicą sięgnąć po pełną pulę, ostatecznie skończyło się podziałem punktów. – I w jednym, i w drugim zespole był widoczny brak ogrania – oceniał na gorąco po meczu Mariusz Wawrów, trener Czarnych. Jak wiodło się w weekend naszym innym drużynom? Teraz czeka nas co najmniej dwutygodniowa przerwa od piłki

Czarni Rudno – Odra Klenica 2:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Sobczak 15’, Boruszewski 75’

Czarni: Szatkowski – J. Korotyszewski (ż)(66’ Szczodrak), Kasper, Stochniał (61’ Świeczkowski), M. Sobczak, R. Sobczak, Boruszewski (ż), Ozgowicz (ż), Aleksandrowicz (ż), G. Korotyszewski (31’ Zięba), Kubaszewski (ż)

Czarni chcieli dobrze wejść w rundę wiosenną i rzeczywiście to oni objęli prowadzenie w 15. minucie za sprawą bramki Mateusza Sobczaka. Tym prowadzeniem cieszyli się dokładnie 24 minuty, bo w 39. na 1:1 trafił Kamil Naskręt.

Nastroje były gorsze w 60. minucie, kiedy na 2:1 dla gości strzelił Jakub Chalecki. Piłkarze z Rudna pokazali jednak charakter, bo zdołali wyrównać dzięki bramce Jakuba Boruszewskiego kwadrans przed końcem. Więcej goli nie padło.

– Mogliśmy ugrać coś więcej w tym meczu, bo tak naprawdę po pierwszej połowie powinniśmy wygrywać 3:0 – mówi Mariusz Wawrów, trener Czarnych. – Widać, że jeszcze chłopaki nie są w konkretnym rytmie. To w końcu pierwszy mecz w rundzie, sparingów było mało, do tego wielu zawodników na treningach nie mieliśmy. I w jednym, i w drugim zespole był widoczny brak ogrania.

Szkoleniowiec Czarnych zaznacza, że jego zespół trenował zimą na orliku i brakowało czucia piłki na dużym, naturalnym boisku.

Trener Wawrów podkreśla też, że naczelnym celem Czarnych jest utrzymanie w klasie A: – Po drugie – nauczenie chłopaków lepszej gry w piłkę, bo momentami mamy na boisku chaos. Jak zawodnicy będą się angażowali w treningi, to myślę, że z czasem będzie to szło w dobrym kierunku.

Na pewno największym osłabieniem drużyny z Rudna jest odejście do Arki Marcina Korotyszewskiego. – Z grania w piłkę zrezygnował też Dawid Pluta – mówi Mariusz Wawrów. – Wzmocnień nie było. Gramy tymi samymi zawodnikami co w rundzie jesiennej.

Teraz garść informacji o innych weekendowych meczach. W klasie A Lubięcin wygrał z Modrzycą aż 8:1 i to był show Piaskowskich – Piotr i Kacper strzelili po cztery gole. Honorowo dla Modrzewia trafił Daniel Frąckowiak.

Po dwóch bramkach Mateusza Mojaka Czciradz pokonał w Nowym Miasteczku MKS 2:0.

Z kolei Wierzbnica uległa u siebie Szlichtyngowej 2:6, gole Guziora i Tsysa.

Punkt Korony, blamaż Arki

W IV lidze Korona Kożuchów zremisowała w Słubicach z Polonią 1:1. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszła Polonia, a dla nas na 1:1 ukłuł Maciej Grochowski w 71. minucie.

Tego weekendu nie będzie dobrze wspominała Arka Nowa Sól. Podopieczni Grzegorza Karmelity przegrali 5:0 w Nietkowie. Prawdziwy koszmar przeżyliśmy od 40. do 48. minuty – padły wtedy cztery bramki.