Wysoka porażka Gieksy, szalony mecz Odry i zwycięstwo w doliczonym czasie gry!

Dwa zwycięstwa, dwie porażki – to bilans naszych drużyn w pierwszej wiosennej kolejce. Cieszą się w Przyborowie i Bytomiu Odrzańskim, po weekendzie gorsze nastroje są w Siedlisku i Konotopie

Porażka w Żarach była w zasadzie już przed meczem wpisana w rachunek zysków i strat GKS Siedlisko. Podopieczni trenera Bogumiła Potażnika przegrali z Promieniem, liderem, 7:1. Na 2:1 bramkę dla nas zdobył Grzegorz Romański, ale później strzelali już tylko gospodarze. Gieksa wiosną musi mocno punktować, żeby utrzymać się w okręgówce.

Porażkę u siebie z mocną Łęknicą poniósł również Mieszko Konotop. Przegraliśmy 0:1. „Mimo porażki możemy być zadowoleni z postawy naszej drużyny i jeśli będziemy tak grać w następnych meczach (o ile do nich dojdzie), to możemy być spokojni o wyniki” – napisali na Facebooku piłkarze z Konotopu.

Wielki powrót zaliczyła Odra Bytom Odrzański! Bytomianie w Górzynie trzykrotnie przegrywali, ale mieli niesamowitą końcówkę. W 90. minucie na 3:3 trafił Daniel Wołkowski, a w doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Tomasz Wróbel. Wcześniej trafiali Maciej Konsewicz i Karol Łyczko (samobójcza). Oderka określiła ten tryumf „zwycięstwem charakteru”. „To bardzo ważne punkty na bardzo trudnym terenie. Idealne wejście w rundę” – podkreślili nasi piłkarze.

Pogoń Przyborów nie bez problemów pokonała u siebie Chynowiankę Zielona Góra 2:0. Wynik otworzył dopiero w 76. minucie Marcel Napieralski. W 87. zielonogórzan dobił Konrad Gabiga. „Zwycięstwo dedykujemy tym naszym ludziom, którzy przedwcześnie i nieoczekiwanie odeszli do wieczności. Pamiętamy” – napisali Pogoniści na FB.