Cieśla wyegzekwował sprawiedliwość, ale Korona tylko z punktem

Z Meprozetem kożuchowianie grali pół meczu w przewadze jednego zawodnika. Gospodarze postawili jednak autobus i nie zdołaliśmy strzelić decydującej bramki. Arka z kolei przegrała w Świebodzinie, dodatkowo do domu wróciła z dwiema kontuzjami. W okręgówce zapunktował tylko Mieszko Konotop

IV liga: Korona Kożuchów pojechała w sobotę do Starego Kurowa. Zremisowaliśmy 1:1. – I bardziej straciliśmy dwa punkty, niż zdobyliśmy jeden – ocenia Marcin Janik, trener Korony.

Nasi przegrywali 0:1 po bramce Marcina Antczaka, ale wyrównali w 45. minucie – sprawiedliwość po rzucie karnym wyegzekwował kapitan Dawid Cieśla. Dodatkowo zawodnik Meprozetu, który zagrał ręką w szesnastce, wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce.

Wydawało się, że bramka do szatni podetnie gospodarzom skrzydła. Po drugie, że łatwiej będzie nam się grało mając przewagę jednego zawodnika. Nic bardziej mylnego.

– Paradoksalnie ta czerwona kartka w ogóle nam nie ułatwiła zadania, biliśmy głową w mur – opowiada Marcin Janik. – Rywale stanęli nisko w obronie, na 30. metrze i było nam bardzo trudno przedostać się bliżej bramki, żeby tworzyć sobie sytuacje. Tym bardziej że Meprozet to wysoki, silny fizycznie zespół. Tak naprawdę w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie więcej możliwości do zdobycia bramki, bo mieliśmy na boisku więcej przestrzeni.

Meprozet postawił autobus w swoim polu karnym, ale Korona była w stanie stworzyć sobie dwie naprawdę dobre szanse, by przechylić szalę na naszą korzyść. Tyle że do sieci jak na złość nie chciało wpaść.

W końcówce meczu liczba zawodników w obu ekipach się wyrównała – wskutek drugiej żółtej kartki czerwoną ujrzał Mykyta Loboda.

Teraz Lechia II i Tęcza

Korona zagra w tym tygodniu dwa mecze. Już w środę u siebie podejmiemy Lechię II Zielona Góra, a w sobotę – Tęczę Krosno Odrzańskie.

Zespół z Kożuchowa jest po 24. kolejce poobijany i wykartkowany, ale tanio skóry nie sprzeda. Trener Janik: – Tęcza przegrywa wysoko i nie łapie punktów, natomiast w rundzie wiosennej pokazała już, że potrafi w meczu długo trzymać się dzielnie, tak że będzie ciężko. Będziemy musieli ich napocząć. Jeśli chodzi o Lechię, dużo zależy od tego, czy przyjadą do nas również zawodnicy z jej pierwszej drużyny.

Zielonogórzanie to zespół, który chce i potrafi grać piłką, ale Korona też, dlatego ten mecz zapowiada się ciekawie.

W sobotę kolejną porażkę w IV lidze odnotowała Arka Nowa Sól. W Świebodzinie przegraliśmy z Pogonią 0:2. Pierwszą bramkę dopiero w 76. minucie zdobył Patryk Podwyszyński. Osiem minut później wynik ustalił Marcin Szymański.

– Wynik jest bardzo niezadowalający, tym bardziej że jechaliśmy tam z myślą, żeby wygrać. Chcieliśmy zainkasować trzy punkty, żeby mieć większy spokój w kontekście dwóch najbliższych meczów z teoretycznie słabszymi rywalami – mówi „Tygodnikowi Krąg” Grzegorz Karmelita, trener Arki. – Ale nie udało nam się. Pierwszą połowę graliśmy bardzo dobrze. Zaczęło się sypać, gdy dwóch czołowych zawodników – Morawski i Dębiczak – doznało urazu. Wtedy zaczęły się schody i gra się popsuła.

Nowosolan czekają w tym tygodniu dwa mecze z autsajderami. W środę zagramy u siebie z Pogonią Skwierzyna, w sobotę zaś pojedziemy do Sulęcina.

Zły weekend

Okręgówka: nie był to dobry weekend dla naszych drużyn. GKS Siedlisko był bardzo, bardzo dzielny w meczu z wiceliderem z Ochli. Prowadziliśmy nawet od 50. minuty po bramce Bartosza Ratajczyka. Goście ocknęli się jednak i musieliśmy obejść się smakiem. W 66. na 1:1 trafił Tomasz Wasielewski. Kropkę nad „i” minutę później postawił Bartosz Michalak.

Gieksa w środę zagra na Chynowiance, a w sobotę u siebie w derbach z Odrą Bytom Odrzański.

Nie powiódł się niedzielny wyjazd Pogoni Przyborów do Kunic. Podopieczni trenera Rafała Galasa przegrali 1:3. Pavlo Volk z Unii strzelił na 1:0 w 6. minucie, w 27. Konrad Pluta podwyższył wynik. 10 minut później bramkę kontaktową z karnego zdobył Maciej Buras. Mecz zamknął w 53. Pluta. Unia – Pogoń 3:1.

Przyborowianie w środę rozegrają mecz u siebie z Raculą. W sobotę pojadą do Sieniawy.

Ostre lanie Odry Bytom Odrzański w Żarach. Promień był bezlitosny, wbił nam sześć bramek już w pierwszej połowie. W drugiej zdołaliśmy zdobyć tylko jedną, w 65. na listę strzelców wpisał się Łukasz Krysiak.

W środę do Bytomia Odrzańskiego przyjedzie Grabik, a jak wspomnieliśmy wcześniej, już w sobotę derby GKS – Odra.

Mieszko Konotop zdobył punkt w Sieniawie Żarskiej po bezbramkowym remisie. Piłkarze trenera Krystiana Głowani w środę zagrają w Konotopie z Alfą, by w sobotę pojechać do Żar na pojedynek z Promieniem.