Jak trwoga, to do Andrzeja Kowalskiego. Siedlisko wygrało w starciu na dnie tabeli [ZDJĘCIA]

GKS pokonał u siebie Lecha Sulechów po bramce „Kowala”. – To był bardzo trudny mecz z gatunku tych, które nasz zespół musi wygrywać – przyznaje trener Gieksy Bogumił Potażnik. W weekend grały też nasze inne zespoły – Mieszko, Pogoń i Odra

GKS Siedlisko – Lech Sulechów 1:0 (1:0)

Bramka: Kowalski 38’

GKS: Frąckowiak – Sznajder, Lotko (18’ Grygorowicz (ż)), Lewandowski (ż), Priemel (ż), Osiński (ż)(46’ Uruski), Kowalski (71’ Pytka), Borowski, Romański, Kępkowski (80’ Idziak (ż)), Juncewicz

Zwycięstwa w meczu dwóch drużyn, które dotychczas za wiele punktów w okręgówce nie zdobyły, potrzebowała każda z nich.

Gospodarzy nie trzeba było szczególnie motywować przed tym spotkaniem. Nasi mogli zamknąć mecz już w pierwszej połowie. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. W Siedlisku mawiają, że jak trwoga, to do Andrzeja Kowalskiego. I to „Kowal” trafił w 38. minucie, dzięki czemu wyszliśmy na wymarzone prowadzenie.

Andrzej Kowalski

W drugiej połowie więcej goli nie padło. Lech skończył w dziesiątkę, bo w 88. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Mateusz Łoś.

Skromną zaliczkę udało nam się dowieźć do końca. GKS – Lech 1:0.

Upragniony, choć chwilowy oddech”

– To był bardzo trudny mecz z gatunku tych, które nasz zespół musi wygrywać – podkreśla Bogumił Potażnik, trener GKS Siedlisko. – Przeciwnik zaprezentował dużą determinację, siłę fizyczną, z którą w pewnych momentach sobie nie radziliśmy. Graliśmy bardzo ofensywnie, stwarzaliśmy mnóstwo doskonałych, klarownych sytuacji bramkowych, ale skuteczność i wykończenie tego dnia było naszą najsłabszą stroną.

Potażnik trzy punkty w meczu z Lechem określa jako zaczerpnięcie „upragnionego, choć chwilowego oddechu”. – Granie pod kreską spadkową zawsze jest trudne i w obecnej sytuacji wymaga od nas maksymalnej koncentracji – zaznacza trener Gieksy. – Mamy szeroką kadrę, widać stały progres w pracy treningowej. Uważam, że te czynniki mogą być naszym głównym atutem i mimo miernego dorobku punktowego do końca rundy rewanżowej będziemy się liczyć w stawce zespołów walczących o utrzymanie.

W sobotę siedliszczanie pojadą do Czerwieńska.

Odra nie skorzystała z przewagi

Zespół z Bytomia Odrzańskiego tylko zremisował w Sieniawie Żarskiej z Deltą 2:2. Gole dla nas strzelali Tomasz Wróbel (po rzucie karnym) i Kacper Konsewicz.

Zawodnicy Odry nie kryją, że zagrali słaby mecz. „Mimo że większość drugiej połowy graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla zawodnika gospodarzy – żałują na Facebooku. – Co więcej, gola na 2:2 straciliśmy, gdy Delta grała już w osłabieniu. Niestety, sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło: niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było w naszym przypadku. Trzeba oddać, że nasz rywal grał bardzo ambitnie i zdecydowanie, co w końcówce meczu mogło przełożyć się na zwycięską bramkę, która pogrążyłaby nasz zespół…”.

Bytomianie zagrają teraz u siebie z Alfą Jaromirowice. Pierwszy gwizdek w sobotę o 16.00.

Wpadka Pogoni, porażka Mieszka

Nie najlepszy weekend mają za sobą piłkarze Pogoni Przyborów. W sobotę w osłabionym składzie zagrali u siebie z Górzynem. I przegrali z niżej notowanym rywalem 1:3, bramka Macieja Burasa z karnego okazała się tylko honorową.

W sobotę podopieczni trenera Rafała Galasa ponownie zagrają w Przyborowie. Przyjedzie do nas wicelider z Lubska. Start o godz. 16.00.

Mieszko Konotop przegrał w 22. kolejce z Kunicami na wyjeździe 3:0. Teraz zagra w sobotę o 16.00 z Raculą u siebie.