Arka zagra u siebie z Iłową, Korona ugości Stal [IDZIEMY NA MECZ]

Nowosolanie w ubiegłym tygodniu zanotowali dwa remisy. To, że z trudnymi rywalami, daje jakąś radość, ale dwa punkty nie przybliżyły nas do utrzymania w IV lidze. – Końcówka sezonu z pewnością będzie dramatyczna – wie to trener Arki Grzegorz Karmelita. Korona wygrała z Witnicą, a później przegrała ze Skwierzyną. Jutro kolejne mecze

Arka Nowa Sól – Stilon Gorzów 2:2 (0:0)

Bramki: Zawojek 27’ i 85’

Arka: Korotyszewski – Kmiećkowiak, Matysik (87’ Stańko), Paweł Dykta, Uścio (ż), Dębiczak, Nazar (75’ Przejczowski), Greszta, Walter, Tomczak, Zawojek

Do Nowej Soli w środę przyjechali kibice Stilonu i Chrobrego Głogów, którzy mają komitywę i nowosolskiej drużyny nie lubią. Chcieli zobaczyć, jak gorzowianie łatwo pokonują Arkę na wyjeździe.

Ale my mieliśmy inne plany.

Choć Stilon rozpoczął nieźle, bo objął prowadzenie w 14. minucie po bramce Sebastiana Surmaja. Nowosolanie odpowiedzieli w 27., gdy naszą akcję z powodzeniem zamknął Patryk Zawojek. Stilon był piłkarsko lepszy, czego mogliśmy się spodziewać, i częściej utrzymywał się przy piłce. Arka nie dała się jednak złamać i szukała swoich szans. Broniła się mądrze i czasem szczęśliwie.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 72. minuty. Wtedy strzał życia z wolnego zaliczył Łukasz Maliszewski, a Marcin Korotyszewski musiał wyciągać piłkę z siatki. Kiedy wydawało się, że już nie zremisujemy, sprawy w swoje ręce wziął Zawojek. W 85. minucie przymierzył pięknie z rzutu wolnego i zrobiło się 2:2! Tak też środowy mecz się zakończył.

Jak przyjmuje ten remis autor dwóch goli dla Arki? – Uważam, że to dla nas bardzo dobry wynik. Próbowaliśmy się bronić i trafić coś z kontry, dwukrotnie udało nam się strzelić bramkę. To ważny punkt, który cieszy – ocenia Patryk Zawojek. – Stilon świetnie gra z pierwszej piłki, szybko, do tego mają dużą wymienność pozycji w napadzie. Bardzo ładny futbol, ale z nami nie wygrali.

– Przy tym wolnym tak celowałeś czy po prostu ci zeszła? – żartujemy.

– Tak szczerze, chciałem uderzyć bardziej po długim, bliżej słupka, ale weszło i bardzo się z tego cieszę – uśmiecha się piłkarz Arki. – Na pewno będziemy walczyć do ostatniej chwili, żeby się utrzymać. Co będzie – zobaczymy.

Trener Arki Grzegorz Karmelita: – Jestem pełen podziwu dla chłopaków, bo Stilon jest ruchliwy, ale my byliśmy na to przygotowani. Uczulałem zawodników, że musimy realizować to, co ustaliliśmy sobie przed meczem. Nie zasłużyliśmy dzisiaj na porażkę i nie przegraliśmy, mimo że gorzowianie dwukrotnie prowadzili. Jedziemy dalej.

Trener Karmelita uważa, że o remisie zdecydowały cechy wolicjonalne jego piłkarzy: – Są bardzo ważne i dały nam punkt, choć znowu graliśmy w okrojonym składzie. Czy Patryk strzela takie rzuty wolne na treningach? Zawsze ustawiamy sobie na koniec zajęć wolne i powiem szczerze, że on często je umieszcza w siatce.

W środę grała też Korona Kożuchów. Podopieczni trenera Marcina Janika pokonali w Witnicy Czarnych 3:0 po bramkach Bartosza Tkacza, Dawida Cieśli i Macieja Grochowskiego.

***

Kolejne zaległe mecze, tym razem z 23. kolejki, rozegraliśmy w sobotę. Kożuchowianie przegrali w Skwierzynie 1:3, honorowego gola zdobył Mykyta Loboda.

Arka zagrała szalone zawody z Ilanką. „Mecz w Rzepinie kończymy astronomicznym remisem 4:4 – napisali tuż po spotkaniu Arkowicze. – Prowadziliśmy 2:0, do przerwy gospodarze dogonili na 2:2. Druga połowa to dwie bramki Ilanki, a potem nasza pogoń do stanu 4:4”. Dla nas trafiali: dwukrotnie Piotr Przejczowski, Gracjan Walter i w doliczonym czasie gry Dariusz Nazar.

Dwa punkty z silnymi rywalami mogą w pewien sposób cieszyć, ale nie dają Arce zbyt wiele. W tabeli jesteśmy 16. miejscu, które oznacza spadek. Do 15. Żagania tracimy sześć punktów. Zostały nam jeszcze trzy mecze: z Iłową, Gubinem i ze Zbąszynkiem. Korona zagra jeszcze z Sulęcinem, Rzepinem i Iłową.

***

Odra Bytom Odrzański w niedzielę zagrała u siebie derby z Pogonią Przyborów. Goście prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Sebastiana Bugajewskiego.

W drugiej Oderka wyrównała, trafił Daniel Wołkowski. Później drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Gerard Gabiga i Pogoń miała problem. Wykorzystali to bytomianie, ukłuli jeszcze dwukrotnie – konkretnie Maciej Konsewicz i Daniel Wołkowski.

Wygrana w derbach dla piłkarzy z Bytomia Odrzańskiego. Odra – Pogoń 3:1.