Julia Sobczak i Zuza Bielak. Królowe Bałtyku

W siatkówce mamy sezon plażowy w pełni. Juniorki Julia Sobczak i Zuzanna Bielak wygrały prestiżowy Puchar Bałtyku w Kołobrzegu! Za nami też rozstrzygnięcia w mistrzostwach Lubuskiego w kategorii młodziczek. Ares i UKS SG mają medale

Ares Nowa Sól mógł w weekend otwierać szampana! Areska Julia Sobczak i Zuzanna Bielak (na co dzień zawodniczka TPS Lublin) zwyciężyły w Pucharze Bałtyku w Kołobrzegu. Pokonując w finale parę ze Spały w trzecim, decydującym secie, zostały mistrzyniami w kategorii juniorek. Brawa dla Julii i Zuzy!

„Dziewczyny, jest moc i kawał fajnego grania. Gratulacje” – napisali trenerzy Aresa na Facebooku.

W Pucharze Bałtyku brał udział również UKS SG, pod siatką zameldowało się sześć par z Kożuchowa. Te zespoły uplasowały się na miejscach: 13-16 (Perdian/Pawluk), 24-32 (Pawłowska/Skwierczyńska) oraz 33-52 (Zabłotna/Gończowska, Szczęsna/Pazdyga i Kostrzewa/ Słońska).

„W kategorii juniorek udział wzięło ponad 50 zespołów. Para reprezentująca barwy naszego klubu (Bierza/Mendzelewska) uplasowała się na miejscach 9-12” – podsumowują kożuchowianie.

Wcześniej na turnieju w Kożuchowie młodziczki Aresa – Maćkowska i Szostak – zdobyły brązowy medal mistrzostw Lubuskiego. Tym samym ta para wywalczyła awans do półfinałów mistrzostw Polski. Ratajczak i Buszewicz zajęły miejsca piąte-szóste, a Oparska/Dudziak – 7-8.

Po tym turnieju jeszcze więcej radości jest w UKS SG Kożuchów. Gospodarze wywalczyli srebro! Na podium stanął duet Perdian/Pawluk. Dziewczyny przegrały tylko jeden mecz. Srebrny medal daje im oczywiście awans do półfinałów MP.

„Para Pawłowska/Skwierczyńska – to był ich debiut w turniejach siatkówki plażowej – po rozegraniu bardzo dobrych zawodów uplasowała się na mocnym czwartym miejscu – słyszymy w UKS SG. – Pozostałe pary reprezentujące nasz klub zajęły miejsca 9-13. Składy zespołów to: Szczęsna/Zabłotna, Urbańska/Gończowska, Słońska/Kostrzewa i Duda/Ławrowska”.