Męskie Granie, czyli kozacka koszykówka [DUŻO ZDJĘĆ]

Turniej 28 sierpnia w ramach mistrzostw Lubuskiego 3×3 był świetny! Wygrała nowosolska ekipa Nieskończone Źródło Motywacji. Złote chłopaki to Bartosz Krajewski, Wojciech Dymiński, Michał Prałat i Maciej Leszczyński

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali wiceprezydent Nowej Soli Natalia Walewska-Wojciechowska i prezes Lubuskiego Związku Koszykówki Grzegorz Potęga. To była już trzecia edycja Męskiego Grania, po raz drugi turniej był też mistrzostwami woj. lubuskiego w grze 3×3.

Każdy zawodnik dostał pakiet startowy: koszulkę turniejową, kubek, brelok. A prócz tego baton i owoc, żeby koszykarze mieli siły na bieganie!

– W zawodach wzięło udział 80 zawodników podzielonych na 20 drużyn – mówi Michał Bobowski, jeden z organizatorów turnieju.

Atmosfera była rewelacyjna. A poziom sportowy jej dorównał.

Najlepsi okazali się zawodnicy z Nieskończonego Źródła Motywacji – Bartosz Krajewski, Michał Prałat, Wojciech Dymiński i Maciej Leszczyński – wygrali 1200 zł. Miejsce drugie dla Geodezji Cytrycki w składzie Wojciech i Marcin Rzeszowscy, Piotr Zieliński i Krzysztof Cytrycki (wygrali 600 zł). Brąz dla Elko – Przyjazny Fachowiec (Krzysztof Rosiński, Marcin Ludwiniak, Sebastian Sadrakuła i Michał Bobowski) – panowie wygrali 400 zł.

– Piłki i puchary ufundował LZKosz. Pomógł też przy załatwianiu szkółki minibasketu, załatwił ośmiu sędziów, którzy prowadzili rozgrywki na czterech boiskach. Nagrody pieniężne pozyskaliśmy od sponsorów – mówi o kulisach Bobowski.

I podkreśla, że turniej z powodu pogody musiał być przeniesiony z boiska ulicznej koszykówki przy ul. Św. Barbary do hali „Elektryka”. – To nas kosztowało z rana trochę stresu, żeby się wyrobić ze wszystkim, ale udało się – uśmiecha się Michał Bobowski. – Uczestnicy byli zadowoleni, słyszeliśmy same pozytywne opinie. Chcieliśmy, żeby to była promocja Nowej Soli. Myślę, że warto ten turniej nadal kontynuować.

Zdecydowanie!

***

Konkurs rzutu z połowy boiska wygrał Michał Prałat. Nagrody: 100 zł, puchar, piłka.
Konkurs rzutów za trzy punkty wygrał Marcin Ludwiniak. Nagrody: 100 zł, puchar, piłka.
MVP: Michał Prałat. Nagrody: 100 zł, puchar, piłka.