Żeglarski puchar Polski: Bitnair prowadzi w rankingu!

Załoga Grzegorz Bitner, Jarosław Bitner i Daniel Suchobieski na zawodach w Pucku zajęła trzecie miejsce. Nasi po trzech pucharach kraju prowadzą w rankingu swojej klasy. Idą jak burza, mają ponad 20 punktów przewagi nad wiceliderem!

Zatoka Pucka zaprosiła załogi z całej Polski. W dniach 20-22 sierpnia stawiło się tam 45 teamów, które zostały podzielone na dwie klasy – sport i standard.

To była trzecia odsłona zawodów Porta Puchar Polski – Memoriał Juliusza Sieradzkiego. Sieradzki był konstruktorem jachtu klasy omega.

– Z zaplanowanych 12 wyścigów rozegrano 11 – wspomina żeglarz Grzegorz Bitner z załogi Bitnair Nowa Sól. – W piątek dość słaby i bardzo zmienny wiatr pozwolił na rozegranie czterech. W sobotę wiatr był już silniejszy i nie oszczędzał zawodników ani sprzętu. W poszczególnych załogach widzieliśmy kilka wywrotek i awarii.

Z kolei w niedzielę z powodu braku wiatru przesunięto start aż o półtorej godziny. Sportowcy rozegrali tylko dwa wyścigi. – Nasze pływanie było nierówne. Wygrane wyścigi przeplatały się z takimi, w których zajęliśmy miejsce pod koniec pierwszej 10. To nam dało w sumie trzecie miejsce w klasie standard – mówi Grzegorz Bitner.

Nowosolanie z załogi Bitnair startowali w składzie: Daniel Suchobieski, Jarosław i Grzegorz Bitnerowie.

Mieliśmy też swoich reprezentantów w klasie sport. W niej 11. miejsce zajęła załoga Porta Sailing Team – Jakub Pankiewicz, Andrzej Osuch i Paweł Mika.

W rankingu pucharu Polski po trzech imprezach Bitnair Nowa Sól prowadzi w swojej klasie z ponad 20-punktową przewagą nad drugą załogą. Według planów w tym tygodniu nasi pojadą na zawody do Nysy.